Pilates Matwork Basic

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 24
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 120
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 24
Kurs z egzaminem Nie
Url http://ifaa.pl/szkolenia/pilates-matwork-basic-i-ii/
Wymagania wstępne - ukończenie kursu „IFAA Anatomia funkcjonalna” lub innego, zaakceptowanego przez IFAA szkolenia z tego zakresu, albo ukończenie kursu „Zdrowy Kręgosłup”

Opis szkolenia

Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie metody Josepha Pilatesa. Najważniejszą częścią szkolenia, składającego się z dwóch weekendów, jest poznanie wybranych ćwiczeń pilates w ich oryginalnej formie (22 spośród 34 ćwiczeń na macie) oraz omówienie różnych sposobów modyfikacji ćwiczeń do zajęć grupowych. Pierwszy weekend poświęcimy na 6 ćwiczeń. Głównym celem jest poznanie sposobów uproszczenia bardziej skomplikowanych oryginalnych ćwiczeń tak, aby umieć stworzyć lekcję odpowiednią dla zróżnicowanej pod względem poziomu sprawności grupy. Omówione zostaną także: pozycje wyjściowe, ułożenie ciała w poszczególnych ćwiczeniach oraz część wstępna pełniąca funkcję rozgrzewki.

Podczas drugiego weekendu poznamy kolejne 16 ćwiczeń oraz przerobimy lekcje pilates o różnych profilach. Skupimy się także na dydaktyce, będziemy ćwiczyć umiejętność wyrażania poleceń i instrukcji. Podczas prowadzenia lekcji pilates ogromnym wyzwaniem dla instruktora jest właściwe wprowadzenie klientów do techniki i towarzyszenie im podczas ćwiczeń, dlatego aspekty te stanowią istotny element szkolenia Pilates Matwork Basic. Pozwolą one przyszłemu instruktorowi skutecznie prowadzić zajęcia grupowe.

Umiejętności

Pilates

Najbliższe szkolenia

-

IFAA POLAND

Od ponad 30 lat Akademia IFAA przekazuje wiedzę i umiejętności w wielu formach treningu fitness. Wywodzi się z Niemiec. Od 2008 roku działa także w Polsce. Szkolimy w dziedzinach: zajęcia grupowe – aerobik, step, formy wzmacniające, treningi funkcjonalne, pilates, trening personalny. Programy i metodykę szkoleń stale dostosowujemy do zmieniających się potrzeb społeczeństwa i rynku pracy. Dzięki temu absolwenci Akademii IFAA stają się kompetentnymi, skutecznymi instruktorami i trenerami fitness. Nasza kadra edukacyjna to prawie 30 doświadczonych szkoleniowców i prezenterów z Polski, Niemiec, Włoch, Stanów Zjednoczonych.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: