Stretching

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 6
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 30
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 6
Kurs z egzaminem Nie
Url http://ifaa.pl/szkolenia/stretching/
Wymagania wstępne - podstawowa wiedza i umiejętności w zakresie zajęć fitness
- doświadczenie w nauczaniu

Opis szkolenia

Jednodniowy warsztat poświęcony zagadnieniom stretchingu, czyli ćwiczeniom rozciągającym mającym na celu uelastycznienie mięśni, wzmocnienie ścięgien, zwiększenie ruchomości stawów, a także poprawę ukrwienia układu motorycznego. Wpływają też na lepsze odżywienie mięśni.
Rozluźnienie i relaksacja tkanek miękkich jest również niezbędne do równowagi całego ciała. Odpowiednio dobrany rodzaj stretchingu zapobiega kontuzjom i wpływa pozytywnie na rozwój tkanki mięśniowej i powięziowej.
Jest to nieodzowny element każdego treningu i niezbędne uzupełnienie warsztatu każdego instruktora.

Umiejętności

Stretching

Najbliższe szkolenia

-

IFAA POLAND

Od ponad 30 lat Akademia IFAA przekazuje wiedzę i umiejętności w wielu formach treningu fitness. Wywodzi się z Niemiec. Od 2008 roku działa także w Polsce. Szkolimy w dziedzinach: zajęcia grupowe – aerobik, step, formy wzmacniające, treningi funkcjonalne, pilates, trening personalny. Programy i metodykę szkoleń stale dostosowujemy do zmieniających się potrzeb społeczeństwa i rynku pracy. Dzięki temu absolwenci Akademii IFAA stają się kompetentnymi, skutecznymi instruktorami i trenerami fitness. Nasza kadra edukacyjna to prawie 30 doświadczonych szkoleniowców i prezenterów z Polski, Niemiec, Włoch, Stanów Zjednoczonych.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: