OMT1 - Aspekty prawne w pracy trenera personalnego

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 7
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 30
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 7
Kurs z egzaminem Nie
Url https://onemoretime.pl/aspekty-prawne-w-pracy-trenera-personalnego
Wymagania wstępne brak

Opis szkolenia

Aspekty prawne w pracy trenera personalnego

(szkolenie zawiera część teoretyczną oraz praktyczną)Część pierwsza: Umowy w branży fitness.Czego dowiesz się podczas tej części?- ​​Jak powinna wyglądać wzorcowa umowa pomiędzy klubem fitness, a trenerem personalnym?

- Jak powinna wyglądać wzorcowa umowa pomiędzy trenerem personalnym, a podopiecznym?

- Czym jest umowa "B2B" i jakie są najważniejsze aspekty prawne "samozatrudnienia"? Jakie wydatki można wliczyć w koszty uzyskania przychodu? Czy opłaca się zawierać umowy "B2B"?

- Omówienie konkretnych przypadków, orzecznictwa.Część druga: Odpowiedzialność prawna trenerów personalnych.Czego dowiesz się podczas tej części?

- Czy i jaką odpowiedzialność ponoszą trenerzy personalni za urazy klientów doznane podczas treningu?

- Czym są środki niedozwolone i jakie kary grożą za ich stosowanie? Czy i jaką odpowiedzialność ponoszą trenerzy personalni za rekomendowanie podopiecznym stosowania środków niedozwolonych?

- Czy i jaką odpowiedzialność ponoszą trenerzy personalni za dokonane przez podopiecznych uszkodzenia sprzętu sportowego?

- Czy trener personalny ma obowiązek posiadania ubezpieczenia OC?

- Omówienie konkretnych przypadków, orzecznictwa.Część trzecia: Prawa autorskie do planów treningowych.Czego dowiesz się podczas tej części?

- Czy plany treningowe opracowane przez trenerów personalnych są objęte ochroną prawa autorskiego?

- Czy cudze plany treningowe mogą być wykorzystane w działalności trenera personalnego?

- Jak postępować w razie naruszenia autorskich praw majątkowych?

- Omówienie konkretnych przykładów, orzecznictwa.Każdy kursant otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie prowadzi Mateusz Włodarczyk.

Umiejętności

Kursy Specjalistyczne Kursy Teoretyczne

Najbliższe szkolenia

-

Akademia Szkoleniowa One More Time

Mamy świadomość jak odpowiedzialna jest praca z ciałem drugiego człowieka i wiemy jak niesamowitym ale też mającym wciąż mnóstwo tajemnic jest ludzki organizm. Doszliśmy do wniosku, że z każdą kolejną zdobytą wiedzą nie robimy się mądrzejsi, a stajemy się bardziej świadomi ilu jeszcze rzeczy nie wiemy. W odpowiedzi na te czynniki powstała Akademia Szkoleniowa One More Time. Jesteśmy miejscem gdzie eksperci szkolą ekspertów lub przyszłych ekspertów. Odpowiedzialny i skuteczny Trener Personalny to taki, który nie przestaje się rozwijać. Pragniemy pomóc w tym rozwoju, bo ludzkie ciało jest niesamowite, a skoro mamy przywilej pracowania nad nim dzięki naszym podopiecznym to jesteśmy im winni usługę najwyższej jakości.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: