PFS® ZAAWANSOWANY TRENING SIŁOWY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 13
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 15
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 11
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/pfs-zaawansowany-trening-silowy
Wymagania wstępne Warunkiem uczestnictwa w warsztatach PFS® Zaawansowany Trening Siłowy jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Opis szkolenia

Warsztaty PFS® Zaawansowany Trening Siłowy to nowe, świeże spojrzenie na trening siłowy, dające nowe narzędzia do pracy przy zastosowaniu znanych od dziesięcioleci ćwiczeń oporowych.
W dobie wszechobecnej tendencji części trenerów personalnych do szukania nowych rozwiązań dla ich podopiecznych, kluczem staje się wykorzystanie takich narzędzi, które będą nie tylko efektowne, ale również skuteczne.

Kiedy spojrzy się wstecz na ostatnie 20 lat, można dostrzec że wiele metod i środków treningowych ma swój ograniczony czas istnienia. Jest jednak taka, która istnieje od 100 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością - klasyczny trening siłowy.
Nie sposób jest nie docenić, jak skuteczny jest on w treningu mającym na celu nie tylko zbudowanie masy i siły mięśniowej, ale również spalanie tłuszczu, wzmocnienie stawów, poprawę postawy i wyrównanie balansu ciała oraz poprawę wytrzymałości siłowej.


Czego nauczysz się na warsztatach?

Na warsztatach zostaną omówione ćwiczenia dla wszystkich grup mięśniowych, każda podzielona na trzy grupy:Etap 1) Jak wykonywać znane już, klasyczne ćwiczenia siłowe, aby były skuteczniejsze i lepiej odczuwane.

Etap 2) Jak zmodyfikować dane klasyczne ćwiczenia, aby były skuteczniejsze; omówienie wariantów tych ćwiczeń.

Etap 3) Prezentacja i omówienie innych, mniej znanych ćwiczeń grup mięśniowych, dla lepszego uzupełnienia treningu.Przykład:

Etap 1) Demonstracja rozpiętek sztangielkami jako przykładowego ćwiczenia na klatkę piersiową. Omówienie prawidłowej techniki tego ćwiczenia.

Etap 2) Prezentacja 5 różnych wariantów wykonania tego ćwiczenia oraz omówienie wysokości ławki, czy złapanie bliżej wewnętrznej lub zewnętrznej krawędzi sztangielki wpływa na inne odczuwanie tego ćwiczenia, a także czy trzymanie nadgarstków prostych lub zgiętych do wewnątrz będzie zmieniało jego wykonanie.

Etap 3) Demonstracja innych ćwiczeń alternatywnych do rozpiętek dla lepszego treningu mięśni klatki piersiowej.

Ponadto na warsztatach dowiesz się:

Jak skuteczniej aktywizować mięśnie łopatek, dla lepszej stabilizacji stawów łopatkowo-żebrowych i podbarkowych.
Jak skutecznie rozgrzewać łopatki i ramiona przy użyciu powerbandów oraz przy użyciu klasycznych przyborów do treningu siłowego.
Jak skutecznie wzmacniać mięśnie stabilizujące barki, kręgosłup i biodra, aby stawy te pracowały skutecznie i by nie groziła Ci kontuzja.


Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz dla trenerów personalnych. Sugerujemy jednak, aby na szkolenie przyszły osoby, które mają już pewne doświadczenie we własnych treningach, aby lepiej móc z nich skorzystać.

Umiejętności

Kursy Specjalistyczne

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Cena Miasto Rejestracja
PFS® ZAAWANSOWANY TRENING SIŁOWY 03.10.2020 800 Wrocław REJESTRACJA
PFS® ZAAWANSOWANY TRENING SIŁOWY 17.10.2020 800 Warszawa REJESTRACJA

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: