PFS TRENING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 16
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 15
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 14
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/instruktor-fitness-aerobik/trening-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie
Wymagania wstępne Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS Trening kobiet w ciąży i po porodzie® jest posiadanie kwalifikacji Instruktora Fitness lub Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego (uprawnienia mogą być uzyskane w innej placówce szkoleniowej).

Opis szkolenia

Zwiększająca się świadomość Pań, chcących aktywnie przejść przez okres ciąży, a następnie bezpiecznie wrócić do treningu po porodzie. Pojawia się zatem konieczność pogłębiania wiedzy wśród instruktorów i trenerów personalnych o specjalistyczne zagadnienia w oparciu o najnowsze standardy pracy i aktualną naukę.

Szkolenie PFS Trening kobiet w ciąży i po porodzie® jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku usług fitness na wykwalifikowanych instruktorów i trenerów, posiadających umiejętności prowadzenia bezpiecznego treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie. Wiedza na temat zachodzących zmian w ciele kobiety w przebiegu ciąży, powikłania poporodowe, przeciwwskazania do treningu i zagrożenia zbyt intensywnego treningu, to jedynie kilka z najważniejszych zagadnień, które powinien posiadać instruktor/trener chcąc prowadzić swoje klientki odpowiedzialnie i bezpiecznie.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE PFS TRENING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE®?


Szkolenie skierowane jest do Instruktorów i Trenerów, którzy chcieliby:

rozpocząć prowadzenie treningu kobiet w ciąży i po porodzie
w bezpieczny i odpowiedzialny sposób przygotować program ćwiczeń, zarówno w zajęciach grupowych, jak i treningach indywidualnych
poszerzyć swój obecny warsztat instruktorski i zdobyć nowe kwalifikacje
zapoznać się z nowymi zagadnieniami, są chłonni wiedzy, a także chcą poszerzyć tematykę o dużą ilość zagadnień z dziedziny medycyny, fizjoterapii oraz ginekologii.


NA SZKOLENIU POJAWIĄ SIĘ ZAGADNIENIA Z DZIEDZINY:

• treningu fitness,

• fizjoterapii,

• ginekologii,

• uroginekologii,

• fizjologii,

• patologii ciąży,

• zasad prowadzenia kobiet w ciąży,

• bezpieczeństwa i przeciwwskazań do treningu.


TEMATYKA SZKOLENIA OBEJMUJE ZAGADNIENIA:

• zmian zachodzących w organizmie kobiety szczególnie pod kątem układu kostno-mięśniowo-powięziowo-więzadłowego w przebiegu ciąży z przykładami ćwiczeń oraz ich modyfikacjami,

• analiza i dostosowanie ćwiczeń do trymestru ciąży i zmian osobniczych, jako podstawa bezpiecznego programu ćwiczeń,

• analiza dolegliwości bólowych oraz powikłań okresu ciąży i połogu,

• minimalizowanie skutków zmian w statyce ciała,

• planowanie programu ćwiczeń w aspekcie przywracania funkcjonalności i prawidłowości pracy ciała po porodzie.,

• zasady tworzenia zajęć grupowych w praktycznych lekcjach pokazowych z przyborami oraz z zastosowaniem oporu własnego ciała,

• analiza typowych ćwiczeń z modyfikacją pod kątem trymestru ciąży, potrzeb organizmu, dopasowaniem pozycji ćwiczeń do przebiegu ciąży i indywidualnego problemu.

Umiejętności

Prenatal & Postnatal

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Cena Miasto Rejestracja
PFS TRENING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE 07.11.2020 800 Warszawa REJESTRACJA
PFS TRENING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE 21.11.2020 800 Wrocław REJESTRACJA
PFS TRENING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE 19.12.2020 800 Kraków REJESTRACJA

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: