PTA - AKTYWNOŚĆ KOBIET W CIĄŻY, POŁOGU I PO CIĄŻY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 6
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 30
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 6
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.facebook.com/events/2413537565594452/
Wymagania wstępne Przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dla kobiet w ciąży, w połogu i długo po ciąży.

Opis szkolenia

Szczegółowy plan warsztatu:

1️⃣ lekcja terapeutyczna - podczas tej lekcji zwrócimy uwagę na prawidłowy oddech, zgodny z fizjologią wysiłku w terapii ciała kobiety ciężarnej. Będzie to lekcja przeznaczona dla kobiet, które wcześniej nie ćwiczyły regularnie, ale w związku z ciążą chcą rozpocząć swoją aktywność. Ruch wykorzystamy do nauki pozycji niwelujących napięcia oraz do zwiększenia świadomości swojego ciała i prawidłowej postawy w ciąży.

2️⃣ lekcja z wariantami dla wytrenowanych przyszłych mam - w trakcie tej lekcji będziemy praktykować „zaawansowane pozycje dla ciężarnych” . Przedstawiona sekwencja ćwiczeń przeznaczona będzie dla kobiet aktywnych regularnie i intensywnie trenujących przed ciążą.
Zestaw ćwiczeń będzie miał wpływ na napięcia mięśni głębokich – tych przykręgosłupowych oraz brzucha i dna miednicy. Obalimy mity związane z napięciami mięśni brzucha w ciąży.

3️⃣ lekcja indywidualna – na której omówimy odczuwany dyskomfort ciążowy związany z danym trymestrem i dostosujemy trening do dysfunkcji ruchowej. Będzie to lekcja, skierowana do osób, które potrzebują wyzwań w trakcie treningu, ale ze względu na dysfunkcje zdrowotne wymagają podejścia indywidualnego. Skupimy się na pozycjach w czasie połogu. Dobierzemy rodzaj treningu po połogu.

Umiejętności

Prenatal & Postnatal

Najbliższe szkolenia

-

Personal Training Academy

Personal Training Academy powstała dzięki połączeniu wiedzy, umiejętności i osobowości specjalistów w swoich dziedzinach. Profesjonaliści, którzy przez lata rozwijali swoją wiedzę i budowali pozycję oraz zyskiwali doświadczenie, występują teraz w roli wykładowców.Z dumą prezentujemy PTA, owoc prawdziwej, czystej pasji do sportu i unikalnej wiedzy. To dopracowana i budowana w wyjątkowym skupieniu reakcja na potrzeby rynku dotyczące szkoleń na najwyższym poziomie, reakcja na powszechną bylejakość i improwizację, którym się sprzeciwiamy. Misją PTA jest zaszczepienie w uczestnikach szkoleń potrzeby świadczeń usług na najwyższym poziomie, którzy później, będąc naszymi absolwentami, będą marką samą w sobie, rozpoznawalną i popularną wśród swoich podopiecznych.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość