Akredytacja Trenerów

Rodzaje akredytacji


GYM INSTRUCTOR (Instruktor Siłowni) EQF Level 3

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej lub przedstawić dyplom ukończenia uczelni wyższej sportowej na poziomie minimum licencjata.

GROUP FITNESS INSTRUCTOR (Instruktor Aerobiku) EQF Level 3

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej.

PILATES TEACHER (Instruktor Pilates) EQF Level 4

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej.

PERSONAL TRAINER  (Trener Personalny) EQF Level 4

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej oraz przedstawić dyplom ukończenia EQF Level 3 Gym Instructor.

TEACHER (Szkoleniowiec)  EQF Level 5

Aby otrzymać tę akredytację należy przedstawić potwierdzenie z placówki szkoleniowej o nabyciu kwalifikacji szkoleniowca. Każdy szkoleniowiec uczący akredytowanych kursów i kursów CPD ma obowiązek posiadać aktywne konto REPs Polska.

CPD Advanced (continuing professional development Advanced)

Kurs „CPD Advanced” jest szczególnym rodzajem kursu, przeznaczonym wyłącznie dla osób, które posiadają uprawnienia Trenera Personalnego na poziomie EQF4. Jest to forma wyższej, zaawansowanej tematycznie edukacji w postaci długich kursów, obejmujących przynajmniej 30 godzin nauki. Kursy CPD Advanced powstały z myślą o potrzebach rynku fitness na wąskie specjalizacje, dla trenerów chcących wyróżniać się i mających skonkretyzowane, ścisłe umiejętności takie jak fizjoterapia, rehabilitacja czy body building. Za każdy kurs CPD Advanced objęty patronatem REPs Polska przyznawane jest 30 pkt CPD.

CPD (continuing professional development) – to system, którego zadaniem jest zachęcenie i skłonienie członków REPs Polska do ciągłego doskonalenia się w różnych dziedzinach fitness. Każdy z naszych instruktorów, trenerów i szkoleniowców, aby utrzymać akredytację REPs Polska – powinien zdobyć 20 punktów CPD w ciągu jednego roku. Gromadzenie punktów CPD odbywa się poprzez uczestnictwo w kursach organizowanych przez placówki akredytowane, uczestnictwo w konwencjach, warsztatach, konferencjach i innych wydarzeniach w Polsce lub za granicą. W przypadku, gdy członek REPs Polska uzyska więcej aniżeli 20 punktów CPD w ciągu roku, to tylko maksymalnie 10 może być uznane na następny rok członkostwa.  Każdy kurs i wydarzenie objęte patronatem REPs Polska są oznaczone logo z ilością punktów CPD.

Proces akredytacji


Abyśmy mogli potwierdzić Twoje kwalifikacje musisz zostać członkiem naszej organizacji , tzn. zarejestrować się indywidualnie.

Prosimy wejść w zakładkę Trenerzy i Instruktorzy REJESTRACJA i postępować zgodnie z wytycznymi. Rejestracja i założenie indywidualnego konta są całkowicie bezpłatne.

Następnie prosimy załączyć skany swoich dyplomów. Przyznajemy 5 rodzajów akredytacji.

Po pozytywnym zweryfikowaniu dyplomów należy opłacić roczną składkę członkowską zgodnie z obowiązującym cennikiem. Po zaksięgowaniu Twojej składki otrzymasz potwierdzenie uprawnień REPs Polska w języku angielskim. Certyfikat ten będzie honorowany w krajach członkowskich ICREPs Międzynarodowej Federacji Akredytującej Profesjonalne Szkoły Fitness (International Confederation for Registers of Exercise Professionals ).

Cenimy i wspieramy ciągły rozwój osobisty oraz stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego przedłużenie akredytacji na kolejny rok możliwe będzie dla Instruktorów na bieżąco doszkalających się na tzw. szkoleniach krótkich CPD.