Akredytacja Trenerów

Rodzaje akredytacji


GYM INSTRUCTOR (Instruktor Siłowni) EQF Level 3

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej lub przedstawić dyplom ukończenia uczelni wyższej sportowej na poziomie minimum licencjata.

GROUP FITNESS INSTRUCTOR (Instruktor Aerobiku) EQF Level 3

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej.

PILATES TEACHER (Instruktor Pilates) EQF Level 4

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej.

PERSONAL TRAINER  (Trener Personalny) EQF Level 4

Aby otrzymać tę akredytację należy ukończyć z wynikiem pozytywnym kurs w akredytowanej placówce szkoleniowej oraz przedstawić dyplom ukończenia EQF Level 3 Gym Instructor.

TEACHER (Szkoleniowiec)  EQF Level 5

Aby otrzymać tę akredytację należy przedstawić potwierdzenie z placówki szkoleniowej o nabyciu kwalifikacji szkoleniowca.

CPD (continuing professional development) – to system, którego zadaniem jest zachęcenie i skłonienie członków REPs Polska do ciągłego doskonalenia się w różnych dziedzinach fitness. Każdy z naszych instruktorów, trenerów i szkoleniowców, aby utrzymać akredytację REPs Polska – powinien zdobyć 20 punktów CPD w ciągu jednego roku. Gromadzenie punktów CPD odbywa się poprzez uczestnictwo w kursach organizowanych przez placówki akredytowane, uczestnictwo w konwencjach, warsztatach, konferencjach i innych wydarzeniach w Polsce lub za granicą. W przypadku, gdy członek REPs Polska uzyska więcej aniżeli 20 punktów CPD w ciągu roku, to tylko maksymalnie 10 może być uznane na następny rok członkostwa.  Każdy kurs i wydarzenie objęte patronatem REPs Polska są oznaczone logo z ilością punktów CPD.

Proces akredytacji


Abyśmy mogli potwierdzić Twoje kwalifikacje musisz zostać członkiem naszej organizacji , tzn. zarejestrować się indywidualnie.

Prosimy wejść w zakładkę Trenerzy i Instruktorzy REJESTRACJA i postępować zgodnie z wytycznymi. Rejestracja i założenie indywidualnego konta są całkowicie bezpłatne.

Następnie prosimy załączyć skany swoich dyplomów. Przyznajemy 5 rodzajów akredytacji.

Po pozytywnym zweryfikowaniu dyplomów należy opłacić roczną składkę członkowską zgodnie z obowiązującym cennikiem. Po zaksięgowaniu Twojej składki otrzymasz potwierdzenie uprawnień REPs Polska w języku angielskim. Certyfikat ten będzie honorowany w krajach członkowskich ICREPs Międzynarodowej Federacji Akredytującej Profesjonalne Szkoły Fitness (International Confederation for Registers of Exercise Professionals ).

Cenimy i wspieramy ciągły rozwój osobisty oraz stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego przedłużenie akredytacji na kolejny rok możliwe będzie dla Instruktorów na bieżąco doszkalających się na tzw. szkoleniach krótkich CPD.