PFS STRETCHING INSTRUCTOR

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 20
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 8
Kurs z egzaminem Nie
Url http://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/stretching-instructor
Wymagania wstępne Szkolenie wymaga posiadania certyfikatu PFS Anatomia i Fizjologia® lub PFS Gym Instructor®, Instruktora siłowni, PFS Fitness Group Instructor®, Instruktora fitness lub odpowiednika ukończenia szkoły o profilu wychowanie fizyczne i sport.

Opis szkolenia

Szkolenie PFS Stretching Instructor® to niezbędne uzupełnienie warsztatu umiejętności każdego instruktora. Świadomość techniki rozciągania, rozluźniania, relaksacji i odprężenia tkanek miękkich jest również podstawą równowagi pracy całego organizmu. Zapobieganie kontuzjom czy fizjologiczne aspekty poprawnego rozwoju tkanki mięśniowej i powięziowej to nieliczne z korzyści wynikających z umiejętności dobrania odpowiedniego rodzaju Stretchingu.

Sprawność to nie tylko mocne mięśnie, to również elastyczność, gibkość i koordynacja, a te nie istnieją bez odpowiedniego rodzaju stretchingu. Wiedza ta pozwoli Ci wpłynąć na naprawdę szybkie efekty treningowe. Możesz mieć pewność ,że dzięki 2-dniowemu szkoleniu PFS Stretching Instructor® posiądziesz niezbędną wiedzę i umiejętności do różnicowania doboru ćwiczeń, techniki wykonywania poszczególnych pozycji oraz umiejętności prowadzenia zajęć aż w 4 rodzajach metod stretchingu oraz na 3 poziomach trudności.

Czego nauczysz się na szkoleniu?
1. Dowiesz się jak bezpiecznie i efektywnie rozciągać mięśnie oraz tkankę łączną.
2. Poznasz fizjologiczne aspekty zastosowania rozciągania.
3. Przeanalizujesz techniki ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe.
4. Poznasz 4 rodzaje stretchingu, techniki, pozycje, korzyści zastosowania i znaczenie stretchingu.
5. Zrozumiesz potrzebę odprężenia i nauczysz się podstawowych ćwiczeń, które pozwalają osiągnąć relaks.
6. Poznasz dokładnie zasady stosowania każdej z metod, zalecenia i profilaktykę i zastosowanie stretchingu w zajęciach indywidualnych oraz grupowych.

Umiejętności

Stretching

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: