O Reps

Międzynarodowa Federacja Akredytująca Profesjonalne Szkoły Fitness


REPs Polska jest organizacją non-profit w branży fitness & wellness, oferującą szereg rozwiązań wspomagających zarejestrowanych Instruktorów Fitness, Instruktorów Siłowni, Trenerów Personalnych oraz Szkoleniowców i Placówki Szkoleniowe.

Prowadzimy rejestrację zarówno szkół, jak i trenerów i instruktorów indywidualnych, co umożliwia potencjalnym klientom odnalezienie najlepszych specjalistów w branży fitness.

REPs Polska jest członkiem ICREPs - Międzynarodowej Federacji Akredytującej Profesjonalne Szkoły Fitness (International Confederation for Registers of Exercise Professionals ). Posiadanie akredytacji REPs Polska jest potwierdzeniem, że prowadzone przez placówki szkolenia, a tym samym ukończone przez instruktorów kursy, spełniają światowe wymogi, a uzyskane dyplomy honorowane są we wszystkich krajach członkowskich ICREPs.

Jesteśmy zobowiązani do prowadzenia, wspierania i rozwijania innowacyjnej branży fitness, która obejmuje dzielenie się wiedzą, profesjonalizmem i wysokimi standardami pracy Trenera, Instruktora i Szkoleniowca.

 

Dlaczego my?


Dla placówek szkoleniowych akredytacja REPs Polska oznacza potwierdzenie, że dana szkoła spełnia międzynarodowe wymogi, tzn. posiada odpowiednią kadrę szkoleniową, prawidłowe programy szkoleniowe, wysokiej jakości materiały szkoleniowe oraz miejsca przeprowadzania kursów, jak również prawidłowo przeprowadzane egzaminy - wszystko to, co ma bezpośredni wpływ na jakość instruktora kończącego kurs w danej placówce. Placówki szkoleniowe posiadające akredytację REPs Polska prowadzą najlepsze w kraju kursy, oferując najwyższe międzynarodowe standardy.

Dla instruktorów indywidualnych rejestracja REPs Polska daje niezależną weryfikację dyplomów i w konsekwencji potwierdza czy zarejestrowana osoba spełnia na bieżąco najwyższe normy branżowe. REPs Polska umożliwia globalną mobilność instruktorów i trenerów, ponieważ uzyskane certyfikaty honorowane są we wszystkich krajach członkowskich ICREPs. Członkowie REPs Polska korzystają z naszej platformy do reklamowania się i poszukiwania klientów, jak również mają możliwość korzystania z rabatów i brania udziału w projektach REPs Polska dotyczących aktywizacji zawodowej Trenerów i Instruktorów. Będąc w REPs Polska:

- uzyskasz międzynarodowy certyfikat potwierdzający Twoje kwalifikacje Trenera i/lub Instruktora

- będziesz widoczny dla potencjalnych pracodawców 

- będziesz wiarygodny dla klientów i z łatwością do nich dotrzesz 

- otrzymasz możliwość promowania się i reklamowania 

- możesz spełnić marzenie o stworzeniu własnego kursu

- przygotujesz się do wystąpienia na konferencjach fitness

- skorzystasz z rabatów na wydarzenia fitness

- otrzymasz możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego OC, stworzonego specjalnie dla Instruktorów i Trenerów 

- w razie potrzeby, skorzystasz z projektów REPs Polska dotyczących aktywizacji zawodowej Trenerów i Instruktorów

Dla osób z sektora publicznego REPs Polska, poprzez posiadaną wyszukiwarkę, umożliwia odnalezienie wysoko wyspecjalizowanych Instruktorów Fitness, Instruktorów Siłowni, Trenerów Personalnych i Szkoleniowców, jak również kluby fitness zatrudniające wykwalifikowaną kadrę.

REPs Polska umożliwia szybkie i łatwe odnalezienie najlepszych na rynku fitness placówek szkoleniowych, instruktorów i trenerów personalnych – wystarczy zaznaczyć opcję „wyszukaj”.

Rejestracja w REPs Polska jest procesem rocznym tzn., że wiedza instruktorów jest na bieżąco uzupełniana poprzez ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, tzw. system CPD. Doszkalanie się jest podstawowym wymogiem utrzymania certyfikatu REPs Polska. Kwalifikacje początkowe, zapewniające wpis do rejestru REPs Polska przedłużane są wyłącznie na podstawie dyplomów z kursów doszkalających.

Każdy członek REPs Polska zobowiązany jest również do przestrzegania zapisów naszych podstawowych aktów prawnych (statut i uchwały).

 

Dlaczego Ty?


Jeżeli jesteś osobą, która chciałaby dopiero zdobyć zawód Instruktora Fitness lub Trenera Personalnego, dzięki REPs Polska będziesz pewny, że wybierając akredytowaną placówkę, wybierasz szkołę oferującą najwyższej jakości kursy.

Jeżeli jesteś osobą, która chciałaby uzyskać porady profesjonalnego Instruktora Fitness lub Trenera Personalnego, dzięki wyszukiwarce REPs Polska będziesz pewny, że korzystasz z usług akredytowanego, doskonale wyszkolonego instruktora.

Jeżeli jesteś właścicielem placówki szkoleniowej, która chciałaby posiadać międzynarodowe standardy kursu, dzięki procesowi akredytacji REPs Polska możesz dotrzeć do nowych klientów i współtworzyć rynek szkoleń w kraju.

REPs Polska, dla wszystkich obiektów w branży fitness, to swego rodzaju "certyfikat jakości", potwierdzający światową jakość i najwyższe kompetencje.