Mobilność z Perspektywy Mózgu

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 8
Koordynator Bartejczuk Wolak Edyta
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-medyczny/trening-mobilnosci-w-ujeciu-pracy-mozgu
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć Instruktorzy Siłowni, Trenerzy personalni, fizjoterapeuci, Instruktorzy sportu.

Opis szkolenia

Wszystkie nasze ruchy powstają najpierw jako wzorce neurologiczne w mózgu, zanim stopniowo zostaną przekształcone w widoczne ruchy. Chociaż jako dzieci dużo się poruszaliśmy, z biegiem lat ta naturalna potrzeba coraz bardziej zanika. Wynikający z tego brak ruchu często ma negatywny wpływ na organizm w wieku dorosłym i może prowadzić do przewlekłego bólu i chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

Na tym szkoleniu przedstawimy neurocentryczny pogląd na ruch w ciele, genezę powstawania wzorców, koncentrując się na połączeniach ruchu z pracą mózgu.

Oprócz przedstawienia neurofizjologii, biomechaniki, zasad treningu ruchowego oraz porównania z treningiem funkcjonalnym i stretchingiem, poruszane są tematy takie jak postawa, ból przewlekły, techniki ćwiczeń. Opierając się na podejściu neurocentrycznym, ekspert ds. mobilności, Patrick Meinart, pokazuje, w jaki sposób możesz na nowo nauczyć się swoich naturalnych wzorców ruchowych i jaką rolę odgrywa w tym mózg. Dzięki połączeniu ćwiczeń mobilizacyjnych i treningu neuro-centralnego nie tylko znacznie poprawisz jakość ruchu, ale także zapobiegniesz chronicznemu bólowi i chorobom poprzez aktywację określonych obszarów mózgu.

Praktyczne i zrozumiałe przedstawienie powiązań między ciałem a mózgiem sprawia, że ​​ wiedza przekazana na tym szkoleniu jest równie wartościowa dla trenerów , fizjoterapeutów jak i sportowców.
TEMATYKA

Definicja mobilności i cele.
Mobilność w ujęciu wzorca neurologicznego.
Biomechanika, neurofizjologia a zasady treningu ruchowego.
Mobilność jako trening proprioceptywny.
Deficyty w percepcji sensorycznej a kontrola motoryczna.
Mobilność jako modulacja zagrożenia.
Ćwiczenia mobilności w kontekście przywrócenia prawidłowych wzorców.
Trening neuro-centralny i mobility.
Przewlekły ból , jak zapobiegać – aktywacje obszarów mózgu.


CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?

Zrozumiesz w jaki sposób mózg kontroluje i wpływa na ruch.
Jak możemy przeprogramować i poprawić wzorce neurologiczne poprzez trening, aby uwolnić blokady wydajności, wyeliminować ból i odzyskać mobilność.
Poznasz pogląd neurocentrycznego postrzegania ruchu w połączeniu z pracą mózgu.
Zyskasz wiedzę praktyczną zastosowania skuteczności treningu mobilności w ujęciu zaangażowania układów prioprioceptywnego z układem wzrokowym i przedsionkowym mózgu.
Dowiesz się jak odnaleźć deficyty w percepcji sensorycznej oraz zrozumiesz ich korelacje z kontrolą motoryczną.
Otrzymasz praktyczną wiedzę jak konstruować trening mobilności w ujęciu połączenia umiejętności sensorycznych i motorycznych.
Dowiesz się jak stosować ćwiczenia w pracy z mobilnością w połączeniu ze świadomym zaangażowaniem układów nerwowych.

Umiejętności

Specialized Courses CPD

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Szkoleniowiec Cena Miasto Rejestracja
Mobilność z Perspektywy Mózgu 11.10.2025 Meinart Patrick 890 Warszawa REJESTRACJA

ProFi Academy

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość