PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA W TRENINGU

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Koordynator Kawalec Mateusz
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/diagnostyka-w-treningu
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają udokumentowaną znajomość anatomii i fizjologii człowieka lub są absolwentami szkoleń trenerskich/fitness.

Opis szkolenia

Szkolenie PFS® Diagnostyka Funkcjonalna w Treningu to kompletny przewodnik dla trenerów i fizjoterapeutów, dzięki któremu będą oni w stanie ocenić potencjalne problemy, z którymi zmaga się podopieczny. To szkolenie zmienia podejście do ludzkiego ciała i daje umiejętność globalnego spojrzenia oraz zrozumienia ruchu.

Program obejmuje przekrojową diagnostykę całego ciała w oparciu o funkcję, wykonywany ruch i przekrój ćwiczeń. Diagnostyka odbywać się będzie podczas oceny postawy oraz wzorców ruchowych, umożliwi to lepsze zlokalizowanie nieodpowiednio poruszającego się lub zaburzonego segmentu, a tym samym pozwoli dobrać konkretnie celowane ćwiczenia w celu naprawy.

Osoby trenujące często trafiają na salę treningową z bólem lub nie są w stanie poprawnie wykonać określonego ćwiczenia. Przyczyną mogą być wzmożone napięcie mięśniowe, nieumiejętność aktywacji danego obszaru ciała lub brak kontroli motorycznej. Dzięki specjalistycznym testom oraz wnikliwej analizie anatomii i biomechaniki, jesteśmy w stanie ocenić z jakiej struktury pochodzi problem oraz jakie czynności podjąć w celu zlikwidowania przyczyny.
PODCZAS SZKOLENIA:

Poznasz anatomię najważniejszych mięśni i struktur istotnych w procesie diagnostyki.
Dowiesz się jakie są najczęstsze przyczyny dolegliwości bólowych w określonych segmentach ciała.
Poznasz potencjalne problemy, z którymi podopieczny trafia na salę treningową.
Nauczysz się jak wykonywać najważniejsze testy funkcjonalne, jak je dobierać i kiedy wykonywać.
Poznasz kompensacje, które wpływają na funkcjonowanie ciała i poprawne wykonywanie ćwiczeń.
Zrozumiesz koncepcje integracji strukturalnej i tensegracji (nie zawsze przyczyna jest tam, gdzie ból i ograniczenia).
Poznasz elementy rozgrzewki, mobilizacji stawów i tkanek.
Dowiesz się czym są czerwone flagi.
Poznasz spectrum ćwiczeń korekcyjnych oraz dowiesz się jak je dobierać, aby zniwelować dolegliwości bólowe w konkretnym przypadku.
Nauczysz się analizować wzorce ruchowe, oceniać postawę podczas spoczynku oraz oceniać ruch i słabe ogniwa w czasie ćwiczeń.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Szkoleniowiec Cena Miasto Rejestracja
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA W TRENINGU 20.07.2024 Archacki Damian 890 Poznań REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA W TRENINGU 27.07.2024 Kawalec Mateusz 890 Trójmiasto REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA W TRENINGU 14.09.2024 Kawalec Mateusz 890 Szczecin REJESTRACJA

ProFi Academy

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość