PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 20
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 12
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/diagnostyka-funkcjonalna
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają udokumentowaną znajomość anatomii i fizjologii człowieka lub są absolwentami szkoleń trenerskich/fitness.

Opis szkolenia

Szkolenie PFS Diagnostyka Funkcjonalna złożone jest z trzech działów: diagnostyka funkcjonalna kompleks barkowy, biodrowy i lędźwiowo- miedniczny. Porusza różnorodne aspekty treningu, diagnostyki funkcjonalnej, szczegółowej oceny, analizy wzorców ruchowych. Rozpoczniemy od omówienia czym jest koncepcja diagnostyki funkcjonalnej, by odpowiedzieć, jak przy pomocy prostych ćwiczeń kontroli motorycznej wyeliminować długofalowo przyczynę dysfunkcji aparatu ruchu i przede wszystkim żyć zdrowiej i czuć się lepiej. Podczas dwudniowego szkolenia przebijemy barierę mitów treningowych, wzorców ruchowych i ocenimy które popularne ćwiczenia, metody mobility są korzystne, a które z nich nam rzeczywiście szkodzą. Szkolenie stanie się dla kursantów schematem, narzędziem do pracy. Będzie to przewodnik po zagadnieniach z anatomii funkcjonalnej, palpacyjnej, biomechaniki, kinezjologii. Nauczymy się konsultować i dobierać elementy treningowe w zależności od dolegliwości klienta. Omówimy testy funkcjonalne jak prawidłowo je wykonać, jakie błędy, zaburzenia motoryczne można zauważyć podczas szczegółowej analizy. Poświęcimy uwagę na działaniu ćwiczeń korekcyjnych. Opierając się na wynikach testów funkcjonalnych, zapoznamy się z technikami biofeedbacku, rozluźniania mieśniowo-powięziowego, masażu i wiele innych. Na koniec dokonamy analizy precyzyjnych technik mobility poprawiających zakres ruchomości w wybranych stawach.


CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?
1. Dowiesz się jak poprawnie wykonywać testy funkcjonalne, sprawdzające prawidłowe wzorce ruchu, zaburzenia i jak od razu je wyeliminować.
2. Nauczysz się oceniać, analizować i wprowadzać odpowiednie ćwiczenia kontroli motorycznej do danej jednostki zaburzeń układu ruchu.
3. Poznasz techniki niwelujące dolegliwości bólowe danego segmentu ciała.
4. Dowiesz się czym jest kontrola motoryczna i jaki ma wpływ na każdy sport i życie codzienne.
5. Nauczysz się specjalistycznych ćwiczeń korekcyjnych, które pozwolą wyeliminować długofalowo dolegliwości bólowe.
6. Poprowadzimy Cię przez szereg zagadnień z zakresu anatomii, anatomii palpacyjnej biomechaniki, mobility i wiele innych.
7. Poznasz narzędzia, które umożliwią Ci pracę z klientami borykającymi się z dyskopatią, kolanem skoczka, biegacza, zespołem cieśni podbarkowej, konflikt panewkowo-udowy i wiele innych.
8. Dowiesz się jak znaleźć przyczynę, a nie skutek kontuzji.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość