PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 20
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 12
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/diagnostyka-funkcjonalna
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają udokumentowaną znajomość anatomii i fizjologii człowieka lub są absolwentami szkoleń trenerskich/fitness.

Opis szkolenia

Szkolenie PFS Diagnostyka Funkcjonalna złożone jest z trzech działów: diagnostyka funkcjonalna kompleks barkowy, biodrowy i lędźwiowo- miedniczny. Porusza różnorodne aspekty treningu, diagnostyki funkcjonalnej, szczegółowej oceny, analizy wzorców ruchowych. Rozpoczniemy od omówienia czym jest koncepcja diagnostyki funkcjonalnej, by odpowiedzieć, jak przy pomocy prostych ćwiczeń kontroli motorycznej wyeliminować długofalowo przyczynę dysfunkcji aparatu ruchu i przede wszystkim żyć zdrowiej i czuć się lepiej. Podczas dwudniowego szkolenia przebijemy barierę mitów treningowych, wzorców ruchowych i ocenimy które popularne ćwiczenia, metody mobility są korzystne, a które z nich nam rzeczywiście szkodzą. Szkolenie stanie się dla kursantów schematem, narzędziem do pracy. Będzie to przewodnik po zagadnieniach z anatomii funkcjonalnej, palpacyjnej, biomechaniki, kinezjologii. Nauczymy się konsultować i dobierać elementy treningowe w zależności od dolegliwości klienta. Omówimy testy funkcjonalne jak prawidłowo je wykonać, jakie błędy, zaburzenia motoryczne można zauważyć podczas szczegółowej analizy. Poświęcimy uwagę na działaniu ćwiczeń korekcyjnych. Opierając się na wynikach testów funkcjonalnych, zapoznamy się z technikami biofeedbacku, rozluźniania mieśniowo-powięziowego, masażu i wiele innych. Na koniec dokonamy analizy precyzyjnych technik mobility poprawiających zakres ruchomości w wybranych stawach.


CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?
1. Dowiesz się jak poprawnie wykonywać testy funkcjonalne, sprawdzające prawidłowe wzorce ruchu, zaburzenia i jak od razu je wyeliminować.
2. Nauczysz się oceniać, analizować i wprowadzać odpowiednie ćwiczenia kontroli motorycznej do danej jednostki zaburzeń układu ruchu.
3. Poznasz techniki niwelujące dolegliwości bólowe danego segmentu ciała.
4. Dowiesz się czym jest kontrola motoryczna i jaki ma wpływ na każdy sport i życie codzienne.
5. Nauczysz się specjalistycznych ćwiczeń korekcyjnych, które pozwolą wyeliminować długofalowo dolegliwości bólowe.
6. Poprowadzimy Cię przez szereg zagadnień z zakresu anatomii, anatomii palpacyjnej biomechaniki, mobility i wiele innych.
7. Poznasz narzędzia, które umożliwią Ci pracę z klientami borykającymi się z dyskopatią, kolanem skoczka, biegacza, zespołem cieśni podbarkowej, konflikt panewkowo-udowy i wiele innych.
8. Dowiesz się jak znaleźć przyczynę, a nie skutek kontuzji.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Cena Miasto Rejestracja
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA 26.09.2020 650 Wrocław REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA 24.10.2020 650 Kraków REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA 14.11.2020 650 Poznań REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA 21.11.2020 650 Trójmiasto REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA 05.12.2020 650 Warszawa REJESTRACJA
PFS DIAGNOSTYKA FUNKCJONALNA 12.12.2020 650 Szczecin REJESTRACJA

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: