PFS Step Instructor Level I

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 10
Koordynator Heresztyn Sylwia
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/instruktor-fitness-aerobik/step-instructor-level-1
Wymagania wstępne Szkolenie wymaga posiadania certyfikatu Instruktora Fitness lub uczestnik powinien wykazać się ukończeniem szkolenia o podobnym profilu w innej placówce szkoleniowej.

Opis szkolenia

PFS Step Instructor I Level to szkolenie skierowane do Instruktorów Fitness, którzy chcieliby rozpocząć prowadzenie zajęć na jednym z najpopularniejszych przyrządów w klubie fitness, czyli na stepie. Szkolenie to pozwoli Ci osiągnąć podstawowy poziom w kształtowaniu metodyki lekcji oraz doborze środków nauczania. Głównym celem tego kursu jest opanowanie umiejętności planowania i prowadzenia lekcji stepu, poznanie techniki kroków podstawowych, nazewnictwa, cueingu oraz zasad metodycznego nauczania choreografii w lekcji stepu.

Co nas wyróżnia ?
Dzięki wykładowcom i twórcom kursu o ponad 20-letnim doświadczeniu w branży fitness, możesz być pewien, że kurs przygotuje Cię do bycia doskonałym instruktorem zajęć choreograficznych z użyciem stepu. Nauczysz się dobierać oraz wykorzystywać metody nauczania choreografii na stepie w sposób swobodny i naturalny, a indywidualne podejście do każdego uczestnika z pewnością ułatwi Ci przyswojenie zdobytej wiedzy.

Czego nauczysz się na szkoleniu PFS Step Instructor I Level®?
1. Dowiesz się jak zbudować prawidłową lekcję stepu.
2. Poznasz i udoskonalisz technikę kroków podstawowych oraz poruszania się na stepie.
3. Nauczysz się pracy z muzyką oraz cueingu.
4. Nauczysz się budować choreografie na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym.

Tematyka szkolenia
1. Historia i informacje techniczne.
2. Muzyka w lekcji step.
3. Zagrożenia i błędy.
4. Zasady budowania prawidłowej lekcji stepu.
5. Technika kroków i poruszania się na stepie, kroki podstawowe.
6. Techniki i metody konstruowania elementów choreografii step.
7. Praca z muzyką, cueing- informacja werbalna i niewerbalna.
8. Tok lekcji stepu.
9. Fizjologiczne aspekty przebiegu lekcji step, układ krążenia w treningu wytrzymałości.

Umiejętności

Step

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość