PFS TRENING FUNKCJONALNY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Koordynator Leśnikowski Tomasz
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/trening-funkcjonalny
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego/Instruktora Fitness lub ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia.

Opis szkolenia

Trening Funkcjonalny to metoda bazująca na gruntownej analizie potrzeb klienta, a następnie przy pomocy ćwiczeń wielopłaszczyznowych, poprawia funkcje jego ciała. To najbardziej popularny system ćwiczeń, którego podstawą jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Specyfika treningu pozwala stworzyć system ćwiczeń dający się zastosować w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.
Na szkoleniu PFS Functional Training® poznasz specyfikę tego systemu i dowiesz się w jaki sposób kształtować, leżące u podstaw motoryczności człowieka, wzorce ruchowe, które są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju ruchowego.
Dowiesz się również jak zwiększyć sprawność mięśni całego ciała, opartych głównie na działaniu taśm mięśniowych, przez pracę w wielu płaszczyznach i przy współpracy mięśni głębokich i globalnych. Zastosowanie sprzętu oraz przeprowadzenie zajęć grupowych np. powerbag, sandbag, easy ball, fit ball, bosu, liny, dyski, tubing, step, kettlebell, sztangi, taśmy to tylko nieliczne przybory z jakimi nauczysz się pracować programując skuteczne treningi funkcjonalne.
NOWOŚĆ w programie:
Diagnostyka funkcjonalna wzorców + trening funkcjonalny to połączenie 2 szkoleń, które łącznie wprowadzają trenera w świat fizjoterapeutycznego treningu funkcjonalnego.
Szkolenie PFS FUNCTIONAL TRAINING wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym trenerom personalnym i daje narzędzia, które najpierw umożliwią szybkie zdiagnozowanie deficytów u klienta, a następnie nauczy, w jaki sposób dobrać u niego ćwiczenia, aby naprawić ubytek jakościowy w ruchu.
Czego nauczysz się na szkoleniu ?
1. Czym jest trening funkcjonalny, dowiesz się kiedy lepiej wykonywać ćwiczenia w izolacji, a kiedy ruchy wielostawowe i wielopłaszczyznowe.
2. W jaki sposób diagnozować klienta, poznasz najczęściej stosowane testy aparatu ruchu.
3. Jakie są podstawowe wzorce ruchowe, będziesz w stanie określić najczęstsze ich zaburzenia i poznasz metody ich eliminowania
4. Jakie są anatomiczne i biomechaniczne podstawy treningu funkcjonalnego
5. Czym jest stabilizacja centralna i jak wykorzystać ją w planowaniu treningu
6. Podstaw treningu plyometrycznego, w treningu funkcjonalnym.
7. Planowania treningu funkcjonalnego zgodnie z zasadą stopniowania trudności.
8. Nauczysz się pracować w otwartych i zamkniętych łańcuchach biokinematycznych
9. Nauczysz się jak stopniować ćwiczenia w treningu funkcjonalnym od prostych do najtrudniejszych
10. Jak wygląda prawidłowy wzorzec ruchowy przysiadu, martwego ciągu, wykroku
11. Dowiesz się, jak ocenić ubytki motoryczne u klienta
12. Dowiesz się, jak wykorzystać tzw. „paradoks treningu funkcjonalnego” i jak izolacja mięśni core i stabilizatorów łopatki wpłynie korzystnie na czucie ciała.
13. Poznasz podstawowe techniki rozluźniania mięśniowo - powięziowego oraz metod mobilizacji stawów dostępnych dla trenerów personalnych.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość