PFS TRENING FUNKCJONALNY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 20
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 8
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/trening-funkcjonalny
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają uprawnienia Instruktora Siłown/Trenera Personalnego/Instruktora Fitness lub ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia.

Opis szkolenia

Trening Funkcjonalny to metoda bazująca na gruntownej analizie potrzeb klienta, a następnie przy pomocy ćwiczeń wielopłaszczyznowych, poprawia funkcje jego ciała. To najbardziej popularny system ćwiczeń, którego podstawą jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Specyfika treningu pozwala stworzyć system ćwiczeń dający się zastosować w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.
Na szkoleniu PFS Functional Training® poznasz specyfikę tego systemu i dowiesz się w jaki sposób kształtować, leżące u podstaw motoryczności człowieka, wzorce ruchowe, które są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju ruchowego.
Dowiesz się również jak zwiększyć sprawność mięśni całego ciała, opartych głównie na działaniu taśm mięśniowych, przez pracę w wielu płaszczyznach i przy współpracy mięśni głębokich i globalnych. Zastosowanie sprzętu oraz przeprowadzenie zajęć grupowych np. powerbag, sandbag, easy ball, fit ball, bosu, liny, dyski, tubing, step, kettlebell, sztangi, taśmy to tylko nieliczne przybory z jakimi nauczysz się pracować programując skuteczne treningi funkcjonalne.
NOWOŚĆ w programie:
Diagnostyka funkcjonalna wzorców + trening funkcjonalny to połączenie 2 szkoleń, które łącznie wprowadzają trenera w świat fizjoterapeutycznego treningu funkcjonalnego.
Szkolenie PFS FUNCTIONAL TRAINING wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym trenerom personalnym i daje narzędzia, które najpierw umożliwią szybkie zdiagnozowanie deficytów u klienta, a następnie nauczy, w jaki sposób dobrać u niego ćwiczenia, aby naprawić ubytek jakościowy w ruchu.
Czego nauczysz się na szkoleniu ?
1. Czym jest trening funkcjonalny, dowiesz się kiedy lepiej wykonywać ćwiczenia w izolacji, a kiedy ruchy wielostawowe i wielopłaszczyznowe.
2. W jaki sposób diagnozować klienta, poznasz najczęściej stosowane testy aparatu ruchu.
3. Jakie są podstawowe wzorce ruchowe, będziesz w stanie określić najczęstsze ich zaburzenia i poznasz metody ich eliminowania
4. Jakie są anatomiczne i biomechaniczne podstawy treningu funkcjonalnego
5. Czym jest stabilizacja centralna i jak wykorzystać ją w planowaniu treningu
6. Podstaw treningu plyometrycznego, w treningu funkcjonalnym.
7. Planowania treningu funkcjonalnego zgodnie z zasadą stopniowania trudności.
8. Nauczysz się pracować w otwartych i zamkniętych łańcuchach biokinematycznych
9. Nauczysz się jak stopniować ćwiczenia w treningu funkcjonalnym od prostych do najtrudniejszych
10. Jak wygląda prawidłowy wzorzec ruchowy przysiadu, martwego ciągu, wykroku
11. Dowiesz się, jak ocenić ubytki motoryczne u klienta
12. Dowiesz się, jak wykorzystać tzw. „paradoks treningu funkcjonalnego” i jak izolacja mięśni core i stabilizatorów łopatki wpłynie korzystnie na czucie ciała.
13. Poznasz podstawowe techniki rozluźniania mięśniowo - powięziowego oraz metod mobilizacji stawów dostępnych dla trenerów personalnych.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: