PFS TRENING FUNKCJONALNY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 20
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 8
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/trening-funkcjonalny
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego/Instruktora Fitness lub ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia.

Opis szkolenia

Trening Funkcjonalny to metoda bazująca na gruntownej analizie potrzeb klienta, a następnie przy pomocy ćwiczeń wielopłaszczyznowych, poprawia funkcje jego ciała. To najbardziej popularny system ćwiczeń, którego podstawą jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Specyfika treningu pozwala stworzyć system ćwiczeń dający się zastosować w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.
Na szkoleniu PFS Functional Training® poznasz specyfikę tego systemu i dowiesz się w jaki sposób kształtować, leżące u podstaw motoryczności człowieka, wzorce ruchowe, które są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju ruchowego.
Dowiesz się również jak zwiększyć sprawność mięśni całego ciała, opartych głównie na działaniu taśm mięśniowych, przez pracę w wielu płaszczyznach i przy współpracy mięśni głębokich i globalnych. Zastosowanie sprzętu oraz przeprowadzenie zajęć grupowych np. powerbag, sandbag, easy ball, fit ball, bosu, liny, dyski, tubing, step, kettlebell, sztangi, taśmy to tylko nieliczne przybory z jakimi nauczysz się pracować programując skuteczne treningi funkcjonalne.
NOWOŚĆ w programie:
Diagnostyka funkcjonalna wzorców + trening funkcjonalny to połączenie 2 szkoleń, które łącznie wprowadzają trenera w świat fizjoterapeutycznego treningu funkcjonalnego.
Szkolenie PFS FUNCTIONAL TRAINING wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym trenerom personalnym i daje narzędzia, które najpierw umożliwią szybkie zdiagnozowanie deficytów u klienta, a następnie nauczy, w jaki sposób dobrać u niego ćwiczenia, aby naprawić ubytek jakościowy w ruchu.
Czego nauczysz się na szkoleniu ?
1. Czym jest trening funkcjonalny, dowiesz się kiedy lepiej wykonywać ćwiczenia w izolacji, a kiedy ruchy wielostawowe i wielopłaszczyznowe.
2. W jaki sposób diagnozować klienta, poznasz najczęściej stosowane testy aparatu ruchu.
3. Jakie są podstawowe wzorce ruchowe, będziesz w stanie określić najczęstsze ich zaburzenia i poznasz metody ich eliminowania
4. Jakie są anatomiczne i biomechaniczne podstawy treningu funkcjonalnego
5. Czym jest stabilizacja centralna i jak wykorzystać ją w planowaniu treningu
6. Podstaw treningu plyometrycznego, w treningu funkcjonalnym.
7. Planowania treningu funkcjonalnego zgodnie z zasadą stopniowania trudności.
8. Nauczysz się pracować w otwartych i zamkniętych łańcuchach biokinematycznych
9. Nauczysz się jak stopniować ćwiczenia w treningu funkcjonalnym od prostych do najtrudniejszych
10. Jak wygląda prawidłowy wzorzec ruchowy przysiadu, martwego ciągu, wykroku
11. Dowiesz się, jak ocenić ubytki motoryczne u klienta
12. Dowiesz się, jak wykorzystać tzw. „paradoks treningu funkcjonalnego” i jak izolacja mięśni core i stabilizatorów łopatki wpłynie korzystnie na czucie ciała.
13. Poznasz podstawowe techniki rozluźniania mięśniowo - powięziowego oraz metod mobilizacji stawów dostępnych dla trenerów personalnych.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Cena Miasto Rejestracja
PFS TRENING FUNKCJONALNY 03.10.2020 650 Warszawa REJESTRACJA
PFS TRENING FUNKCJONALNY 10.10.2020 650 Wrocław REJESTRACJA
PFS TRENING FUNKCJONALNY 17.10.2020 650 Trójmiasto REJESTRACJA
PFS TRENING FUNKCJONALNY 24.10.2020 650 Szczecin REJESTRACJA
PFS TRENING FUNKCJONALNY 21.11.2020 650 Kraków REJESTRACJA

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: