PFS TRENING FUNKCJONALNY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Koordynator Leśnikowski Tomasz
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/trening-funkcjonalny
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego/Instruktora Fitness lub ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia.

Opis szkolenia

Trening Funkcjonalny to metoda bazująca na gruntownej analizie potrzeb klienta, a następnie przy pomocy ćwiczeń wielopłaszczyznowych, poprawia funkcje jego ciała. To najbardziej popularny system ćwiczeń, którego podstawą jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Specyfika treningu pozwala stworzyć system ćwiczeń dający się zastosować w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.
Na szkoleniu PFS Functional Training® poznasz specyfikę tego systemu i dowiesz się w jaki sposób kształtować, leżące u podstaw motoryczności człowieka, wzorce ruchowe, które są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju ruchowego.
Dowiesz się również jak zwiększyć sprawność mięśni całego ciała, opartych głównie na działaniu taśm mięśniowych, przez pracę w wielu płaszczyznach i przy współpracy mięśni głębokich i globalnych. Zastosowanie sprzętu oraz przeprowadzenie zajęć grupowych np. powerbag, sandbag, easy ball, fit ball, bosu, liny, dyski, tubing, step, kettlebell, sztangi, taśmy to tylko nieliczne przybory z jakimi nauczysz się pracować programując skuteczne treningi funkcjonalne.
NOWOŚĆ w programie:
Diagnostyka funkcjonalna wzorców + trening funkcjonalny to połączenie 2 szkoleń, które łącznie wprowadzają trenera w świat fizjoterapeutycznego treningu funkcjonalnego.
Szkolenie PFS FUNCTIONAL TRAINING wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym trenerom personalnym i daje narzędzia, które najpierw umożliwią szybkie zdiagnozowanie deficytów u klienta, a następnie nauczy, w jaki sposób dobrać u niego ćwiczenia, aby naprawić ubytek jakościowy w ruchu.
Czego nauczysz się na szkoleniu ?
1. Czym jest trening funkcjonalny, dowiesz się kiedy lepiej wykonywać ćwiczenia w izolacji, a kiedy ruchy wielostawowe i wielopłaszczyznowe.
2. W jaki sposób diagnozować klienta, poznasz najczęściej stosowane testy aparatu ruchu.
3. Jakie są podstawowe wzorce ruchowe, będziesz w stanie określić najczęstsze ich zaburzenia i poznasz metody ich eliminowania
4. Jakie są anatomiczne i biomechaniczne podstawy treningu funkcjonalnego
5. Czym jest stabilizacja centralna i jak wykorzystać ją w planowaniu treningu
6. Podstaw treningu plyometrycznego, w treningu funkcjonalnym.
7. Planowania treningu funkcjonalnego zgodnie z zasadą stopniowania trudności.
8. Nauczysz się pracować w otwartych i zamkniętych łańcuchach biokinematycznych
9. Nauczysz się jak stopniować ćwiczenia w treningu funkcjonalnym od prostych do najtrudniejszych
10. Jak wygląda prawidłowy wzorzec ruchowy przysiadu, martwego ciągu, wykroku
11. Dowiesz się, jak ocenić ubytki motoryczne u klienta
12. Dowiesz się, jak wykorzystać tzw. „paradoks treningu funkcjonalnego” i jak izolacja mięśni core i stabilizatorów łopatki wpłynie korzystnie na czucie ciała.
13. Poznasz podstawowe techniki rozluźniania mięśniowo - powięziowego oraz metod mobilizacji stawów dostępnych dla trenerów personalnych.

Umiejętności

Functional Training

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Szkoleniowiec Cena Miasto Rejestracja
PFS TRENING FUNKCJONALNY 11.05.2024 Węgliński Łokasz 980 Katowice REJESTRACJA
PFS TRENING FUNKCJONALNY 25.05.2024 Leśnikowski Tomasz 980 Wrocław REJESTRACJA
PFS TRENING FUNKCJONALNY 15.06.2024 Węgliński Łokasz 980 Kraków REJESTRACJA

ProFi Fitness School

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość