PILATES Z DROBNYM SPRZĘTEM

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 8
Koordynator Tomaszewski Patryk
Kurs z egzaminem Nie
Url https://akademiazdrofit.pl/kursy/pilates-z-drobnym-sprzetem/zdrofit-warszawa-wola-mennica-legacy-tower/2024-02-10/info
Wymagania wstępne Ukończenie kursu Pilates level 1

Opis szkolenia

DLA KOGO

dla instruktorów, trenerów personalnych, nauczycieli ruchu, fizjoterapeutów, terapeutów;
dla osób po ukończonym szkoleniu podstawowym pilates lub dla osób regularnie ćwiczących i znających podstawowy repertuar ćwiczeń pilates na macie, tzw. classic order;
dla osób chcących udoskonalić swój warsztat i nabrać doświadczenia w prowadzeniu zajęć pilatesu na macie. Warsztat jest kontynuacją ścieżki edukacji związanej z pilatesem.
dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pilatesem polecany jest pełny kurs podstawowy, a warsztaty sprzętowe w drugiej kolejności.
CZAS TRWANIA

8 godzin

GŁÓWNE ZAGADNIENIA

Przypomnienie fundamentów metody Josepha Pilatesa.
Cztery lekcje pokazowe wraz z omówieniem.
Wykorzystanie drobnych sprzętów dostępnych na salach fitness, takich jak: magic circle, rollery krótkie i długie, małe piłki, duże piłki, gumy, taśmy, kije.
Nauczanie indywidualne i w grupie.
Wskazówki słowne, korekta niewerbalna.
Indywidualny feedback.
Praca warsztatowa, praca w grupach, zadania indywidualne.
CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU

Dzięki szkoleniu nabędziesz umiejętności prowadzenia profesjonalnych, opartych na fundamentach i założeniach metody pilates zajęć grupowych na macie z wykorzystaniem drobnych

sprzętów dostępnych na sali fitness. Dowiesz się, jak planować grupowy trening pilates, jak wdrażać modyfikacje ćwiczeń biorąc pod uwagę ograniczenia i potencjał uczestników zajęć oraz

zrozumiesz specyfikę wykorzystania poszczególnych sprzętów. Szkolenie ma przede wszystkim charakter praktyczny z wyjątkiem wprowadzenia opartego o przypomnienie założeń metody. Nie ma egzaminu końcowego.

Wymagany aktywny udział w szkoleniu, sama obserwacja nie jest możliwa.

CO OTRZYMASZ PO SZKOLENIU

materiały szkoleniowe w postaci pliku PDF
certyfikat uczestnictwa

Umiejętności

Pilates CPD

Najbliższe szkolenia

-

Akademia Zdrofit

Akademia Zdrofit to miejsce szkolenia profesjonalnej kadry dla klubów fitness i siłowni. 

Marka Zdrofit jest obecna na rynku fitness od 2005 roku. Zdobywane przez lata kompetencje dają gwarancję rzetelnie i fachowo przeprowadzonych szkoleń.

Akademia Zdrofit prowadzi kursy zgodne z najnowszymi trendami health&fitness w oparciu o standardy i wartości wpisane w markę sieci klubów Zdrofit.

Kadra akademii to doświadczeni szkoleniowcy, trenerzy, instruktorzy, psychologowie i marketingowcy, którzy specyfikę pracy w branży fitness poznają od wielu lat. Każdy z nich rozpoczynał swoją karierę zawodową jako początkujący instruktor czy trener i przeszedł ścieżkę rozwoju ucząc się od cenionych autorytetów w swoich dziedzinach. To pozwala im rozumieć, jakie wyzwania stoją na początku drogi każdego instruktora i trenera fitness, tak aby zadbać o ich jak najlepsze przygotowanie.

Akademia Zdrofit dla wyróżniających się kursantów otwiera ścieżkę kariery w sieci klubów Zdrofit. 

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość