Sebastian Kasprzyk

Informacje

Aktywność fizyczna jako podstawa piramidy żywieniowej?

Dokładnie tak, instytut Żywności i Żywienia u podstaw wskazuje na aktywność fizyczną jako istotny element zdrowego trybu życia. Zalecane jest, aby 3 razy w tygodniu poświęcić około 30/45min na jakąkolwiek aktywność : jazda na rowerze, bieganie, pływanie, spacer, trening siłowy.

Dlaczego uważam, że ostatnia opcja czyli trening siłowy jest najlepszym rozwiązaniem?

Otóż śmiało można powiedzieć o wielu korzyściach wynikających z regularnych ćwiczeń. Przede wszystkim jest to ukształtowanie sylwetki oraz poprawa wytrzymałości i wydolności organizmu. Trening siłowy ma wpływ na biomechanikę ciała co bezpośrednio przekłada się na poprawę postawy.  Taka aktywność przyśpiesza metabolizm i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Zwiększa wytrzymałości kości, więzadeł, stawów. Ponadto poprawia jędrność skóry - podczas ćwiczeń siłowych krążenie krwi znacznie poprawia się, przez co także tkanka podskórna jest lepiej dotleniona i odżywiona. Regularny trening wzmacnia serce, normalizuje ciśnienie krwi a także redukuje stres i ma pozytywny wpływ na samopoczucie - wyzwala produkcję endorfin , hormonów szczęścia. Warto dodać, że taki rodzaj aktywności kształtuje nie tylko ciało ,ale również charakter. Niezbędna będzie samodyscyplina, systematyczność oraz cierpliwość. Większa pewność siebie i energia do życia, poczucie własnej wartości to kolejne korzyści, o których można by pisać bardzo dużo. Ale najlepiej będzie, żebyś o wszystkim przekonał się na własnej skórze. Zapraszam!

Kwalifikacje

Nazwa Kwalifikacji EQF Data
Gym Instructor EQF 3 2022-09-16
Personal Trainer EQF 4 2022-09-07

Umiejętności

Dietetyka Kursy Teoretyczne Functional Training Kettlebells Biznes Stretching Kursy Specjalistyczne REPs KURSY REPs KONFERENCJE