PFS CROSS TRAINING LEVEL I

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Koordynator Sokołowski Jędrzej
Kurs z egzaminem Nie
Url http://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/cross-training
Wymagania wstępne Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS® Cross Training Level I jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Opis szkolenia

System Cross Training to jedna z najbardziej popularnych form treningowych. Rozwijający się trend CrossFitu tworzy potrzebę wprowadzania tego typu zajęć do klubów fitness, a co za tym idzie zwiększa zapotrzebowanie na trenerów posiadających wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Cross Training swoją popularność zawdzięcza szeroko rozumianej poprawie sprawności ogólnej człowieka, która charakteryzowana jest poprzez 10 podstawowych cech motorycznych takich jak: wydolność sercowo – naczyniowa, wytrzymałość mięśniowa, siła, szybkość, moc, gibkość, koordynacja, zwinność, równowaga, dokładność (celność). Zajęcia są połączeniem treningu z obciążeniem zewnętrznym w postaci sztang, kettli, piłek, hantli oraz z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Podczas szkolenia otrzymujesz spektrum wiedzy na temat metodologii skupiającej się przede wszystkim na nauce ruchu i doskonałej technice, dzięki czemu trening ten dedykowany jest nie tylko sportowcom, ale także każdemu, kto chce cieszyć się wysoką sprawnością fizyczną.

Szkolenie PFS® Cross Training Level I to pierwszy poziom kwalifikacji, do którego autorski program przygotował Marcin Szybaj. Program powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia Marcina, który jest trenerem Cross oraz jest jednym z najlepszych zawodników na świecie w tej dziedzinie.

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?
Zdobędziesz podstawowe umiejętności w zakresie Cross Training oraz poznasz zalety treningowe tego systemu.
Poznasz metodykę nauczania oraz sposoby eliminowania podstawowych błędów w ćwiczeniach.
Dowiesz się jak dobierać poziom trudności ćwiczenia dla osoby początkującej oraz dla osoby zaawansowanej.
Poznasz metodykę wprowadzania prawidłowej techniki ruchu wraz z asekuracją (korygowanie ćwiczącego, praca 1:1).
Przejdziesz przez wszystkie szczeble rozgrzewki ukierunkowanej pod konkretne ćwiczenia, włączając w to mobilizacje, aktywacje oraz ćwiczenia pomocnicze.
Nauczysz się prowadzenia zajęć w grupie, dowiesz się jak kierować uczestnikami zajęć, jak wydawać polecenia oraz jak pokazywać i egzekwować ćwiczenia pod względem technicznym.
Poznasz i nauczysz się techniki ćwiczeń, takich jak:
- 3 formy przysiadu (air squat, front squat, goblet squat)
- 3 formy wyciskania sztangi nad głowę (strict press, push press, push jerk)
- ćwiczenia akcesoryjne i progresywne do kippingu
- podstawy snatch i clean jerk
- burpees
- wall ball
- deadlift (martwy ciąg)
- sumo deadlift high pull
- thrusters.

Umiejętności

Cross Training

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość