PFS Pilates Mat I

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 12
Koordynator Węckowicz Magdalena
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/instruktor-fitness-aerobik/pilates-level-1
Wymagania wstępne W warsztacie mogą uczestniczyć osoby, które posiadają udokumentowaną znajomość anatomii i fizjologii człowieka lub są absolwentami szkoleń trenerskich/fitness.

Opis szkolenia

Szkolenie PFS Pilates Mat I pozwoli Ci poznać bezpieczne i efektywne ćwiczenia techniki Pilates, które wzmacniają głębokie mięśnie tułowia i miednicy, stabilizują środek ciała oraz wpływają na stabilność całego gorsetu mięśniowego.
Ćwiczenia Pilates mają na celu zwiększenie świadomości własnego ciała, co wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy w życiu codziennym. Profesjonalnie przekazana koncepcja treningu dostosowana jest do rożnego poziomu zaawansowania uczestników, jak i do każdej grupy wiekowej.

Nasz najnowszy system szkoleniowy PFS Pilates Mat I składa się z 18 ćwiczeń, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w grupach początkujących jak i średniozaawansowanych.
Duża ilość godzin przeznaczonych na ćwiczenia pozwoli na indywidualną pracę z każdym kursantem oraz umożliwi maksymalne wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce.

Czego nauczysz się na szkoleniu?
1. Poznasz zasady i założenia techniki Pilates.
2. Zajęcia teoretyczne umożliwią Ci poznanie oraz opisanie ćwiczeń Pilates.
3. Zajęcia praktyczne pozwolą Ci poznać oraz udoskonalić technikę poznanych ćwiczeń.
4. Nauczysz się układać plan lekcji oraz dobierać metody do stopnia zaawansowania grupy oraz indywidualnych możliwości uczestników.
5. Otrzymasz indywidualne wskazówki dotyczące pracy z własnym ciałem, co pozwoli Ci dostrzegać problemy i błędy u uczestników zajęć.
6. Omówisz i poznasz poszczególne typy sylwetki oraz problemy, z którymi najczęściej spotyka się Instruktor podczas zajęć.
7. Uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące pracy werbalnej z grupą.

Tematyka:
1. Koncepcja Treningu.
2. Zasady i założenia ćwiczeń Pilates.
3. Technika oddychania.
4. Anatomia i biomechanika ruchu.
5. Metodyka nauczania w lekcji Pilates.
6. Planowanie zajęć.
7. Wizualizacja w przekazie ćwiczeń.
8. Głęboka stabilizacja mięśni tułowia i dna miednicy.

Umiejętności

Pilates CPD

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Academy

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość