PFS® ZAAWANSOWANY TRENING SIŁOWY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 13
Koordynator Moszny Szymon
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/pfs-zaawansowany-trening-silowy
Wymagania wstępne Warunkiem uczestnictwa w warsztatach PFS® Zaawansowany Trening Siłowy jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Opis szkolenia

Warsztaty PFS® Zaawansowany Trening Siłowy to nowe, świeże spojrzenie na trening siłowy, dające nowe narzędzia do pracy przy zastosowaniu znanych od dziesięcioleci ćwiczeń oporowych.
W dobie wszechobecnej tendencji części trenerów personalnych do szukania nowych rozwiązań dla ich podopiecznych, kluczem staje się wykorzystanie takich narzędzi, które będą nie tylko efektowne, ale również skuteczne.

Kiedy spojrzy się wstecz na ostatnie 20 lat, można dostrzec że wiele metod i środków treningowych ma swój ograniczony czas istnienia. Jest jednak taka, która istnieje od 100 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością - klasyczny trening siłowy.
Nie sposób jest nie docenić, jak skuteczny jest on w treningu mającym na celu nie tylko zbudowanie masy i siły mięśniowej, ale również spalanie tłuszczu, wzmocnienie stawów, poprawę postawy i wyrównanie balansu ciała oraz poprawę wytrzymałości siłowej.


Czego nauczysz się na warsztatach?

Na warsztatach zostaną omówione ćwiczenia dla wszystkich grup mięśniowych, każda podzielona na trzy grupy:Etap 1) Jak wykonywać znane już, klasyczne ćwiczenia siłowe, aby były skuteczniejsze i lepiej odczuwane.

Etap 2) Jak zmodyfikować dane klasyczne ćwiczenia, aby były skuteczniejsze; omówienie wariantów tych ćwiczeń.

Etap 3) Prezentacja i omówienie innych, mniej znanych ćwiczeń grup mięśniowych, dla lepszego uzupełnienia treningu.Przykład:

Etap 1) Demonstracja rozpiętek sztangielkami jako przykładowego ćwiczenia na klatkę piersiową. Omówienie prawidłowej techniki tego ćwiczenia.

Etap 2) Prezentacja 5 różnych wariantów wykonania tego ćwiczenia oraz omówienie wysokości ławki, czy złapanie bliżej wewnętrznej lub zewnętrznej krawędzi sztangielki wpływa na inne odczuwanie tego ćwiczenia, a także czy trzymanie nadgarstków prostych lub zgiętych do wewnątrz będzie zmieniało jego wykonanie.

Etap 3) Demonstracja innych ćwiczeń alternatywnych do rozpiętek dla lepszego treningu mięśni klatki piersiowej.

Ponadto na warsztatach dowiesz się:

Jak skuteczniej aktywizować mięśnie łopatek, dla lepszej stabilizacji stawów łopatkowo-żebrowych i podbarkowych.
Jak skutecznie rozgrzewać łopatki i ramiona przy użyciu powerbandów oraz przy użyciu klasycznych przyborów do treningu siłowego.
Jak skutecznie wzmacniać mięśnie stabilizujące barki, kręgosłup i biodra, aby stawy te pracowały skutecznie i by nie groziła Ci kontuzja.


Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz dla trenerów personalnych. Sugerujemy jednak, aby na szkolenie przyszły osoby, które mają już pewne doświadczenie we własnych treningach, aby lepiej móc z nich skorzystać.

Umiejętności

Specialized Courses CPD

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Szkoleniowiec Cena Miasto Rejestracja
PFS® ZAAWANSOWANY TRENING SIŁOWY 14.09.2024 Moszny Szymon 1100 Warszawa REJESTRACJA
PFS® ZAAWANSOWANY TRENING SIŁOWY 05.10.2024 Moszny Szymon 1100 Wrocław REJESTRACJA

ProFi Academy

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość