STEP BASIC

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 10
Koordynator Święćkowska Dorota
Kurs z egzaminem Nie
Url https://4-fit.pl/produkt/step-basic/
Wymagania wstępne Uprawnienia Instruktora Fitness / Instruktora Zajęć Grupowych

Opis szkolenia

Niemal wszystkie kluby fitness są wyposażone w sprzęt treningowy jakim jest step, większość z nich ma w swojej ofercie również zajęcia grupowe z wykorzystaniem tego akcesorium. Dzieje się tak, ponieważ jego zastosowanie jest na tyle wszechstronne, że często ogranicza nas jedynie własna kreatywność. Najczęściej jednak wykorzystuje się go w treningach wzmacniających koncentrujących się na mięśniach nóg i pośladków oraz treningach kardio. Gdy dodamy do tego odpowiednią muzykę, uzyskamy zajęcia, które poza efektami dadzą nam również odprężenie i świetną zabawę, ćwicząc przy tym koordynację oraz pamięć ruchową!


Pomorska Szkoła Fitness 4FIT przygotowała szkolenie, które pozwoli Ci spełnić Twoje
marzenie.

Program kursu STEP BASIC został opracowany przez doświadczonych szkoleniowców, którzy chcą podzielić się z Tobą swoją wiedzą i pomóc Ci zostać profesjonalnym instruktorem zajęć ze stepem.

Szkolenie opiera się na następujących blokach tematycznych, które wzajemnie się uzupełniając, przeprowadzą Cię przez wszystkie najważniejsze aspekty związane z tym zagadnieniem.

TECHNIKA PODSTAWOWYCH KROKÓW – w ramach kursu STEP BASIC zapoznamy Cię z techniką i nazewnictwem podstawowych kroków wykorzystywanych podczas zajęć oraz pokażemy Ci, jak należy poruszać się na stepie.
Zwrócimy też uwagę na najczęściej popełniane błędy, abyś wiedział jak ich unikać oraz jak należy je korygować.

PRACA Z MUZYKĄ – niezwykle istotnym elementem w prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem stepu jest odpowiednia interpretacja muzyczna! Tempo muzyki, jej charakter to aspekty, które sprawią, że Twoja lekcja zakończy się sukcesem lub porażką!

BUDOWA CHOREOGRAFII – każdy kto choć raz miał do czynienia z zajęciami grupowymi ze stepem wie, że odpowiednia choreografia i metodyka jest ich fundamentem. Podczas naszego kursu dowiesz się, jak należy budować ją zarówno na poziomie
podstawowym, jak i średniozaawansowanym.

CUEING – komunikacja z uczestnikami zajęć pozwala instruktorowi kierować grupą, motywować ją oraz korygować jej błędy. Dzięki naszemu szkoleniu poznasz różne techniki cueingu, które umożliwią Ci porozumiewanie się z grupą tak, aby Twoje komunikaty były zrozumiałe i przejrzyste!

JEDNOSTKA LEKCYJNA – podczas szkolenia STEP BASIC dowiesz się, jak prawidłowo zbudować lekcję stepu

Poznasz jej charakterystykę, metodykę kształtowania oraz elementy, które są niezbędne, aby była ona pełna i przynosiła pożądane efekty. Ponadto porozmawiamy również o doborze narzędzi metodycznych, ustawień stepu i szeroko pojętej metodyce nauczania choreografii!
Szkolenie ma charakter głównie PRAKTYCZNY!

Jeśli chcesz rozwijać się w branży fitness wybierz Pomorską Szkołę Fitness 4FIT!

Gwarantujemy:
– szkolenia odbywające się w małych grupach,
– indywidualne podejście,
– program szkoleniowy zgodny z najnowszymi trendami -REPS
– profesjonalna i doświadczona kadra,
– zajęcia praktyczne i teoretyczne,
– duża dawka motywacji!

Do zobaczenia! :-)

Umiejętności

Step

Najbliższe szkolenia

-

4 FIT Fitness School

UCZYMY PRACY Z CIAŁEM, A WIDZIMY SPEŁNIAJĄCE SIĘ MARZENIA!

 4 FIT FITNESS SCHOOL OPIERA SIĘ NA PSJI LUDZI, KTÓRZY JĄ TWORZĄ I KTÓRZY DO NIEJ PRZYCHODZĄ!

 

Szkoła dla instruktorów fitness i trenerów personalnych, która daje uczniom więcej, niż perfekcyjny warsztat i techniczne umiejętności. Odkrywamy najmocniejsze strony i potencjał kursantów, aby szturmem zdobywali rynek fitness.

To co niewątpliwie wyróżnia nas na rynku to indywidualne podejście do klienta. Chcemy, abyś wiedział, że jesteśmy tu dla Ciebie! Zrobimy wszystko, aby pomóc Ci stawiać pierwsze kroki oraz rozwijać się w branży fitness. Wszystkie szkolenia i kursy odbywają się w małych, kameralnych grupach, aby nasi szkoleniowcy mieli czas i możliwość przyjrzeć się pracy każdego z Was. Dbamy również o swobodną atmosferę, ponieważ zależy nam, aby każdy czuł się u nas komfortowo. Twoje zadowolenie to nasz priorytet! 

Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich. W ofercie znajdziesz wydarzenia kierowane zarówno dla osób poczatkujących w fitness świecie, jak również instruktorów fitness, trenerów personalnych, nauczycieli wychowania fizycznego czy absolwentów AWF. Dodatkowo część szkoleń została podzielona na różne poziomy zaawansowania, aby lepiej dopasować ich program do zróżnicowanych potrzeb naszych kursantów. 

Jeśli chcesz rozwijać się w branży fitness - u nas na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Dużą wartością 4 Fit Fitness School jest zaangażowana i starannie wyselekcjonowana kadra, która nieustannie się szkoli, aby być na bieżąco z wszystkim co dzieje się w świecie fitnessu. Ponadto programy naszych szkoleń, kursów i warsztatów są systematycznie aktualizowane i odświeżane, aby były zgodne z najnowszymi badaniami i trendami z branży. 

Naszą misją jest szkolenie i kształcenie wszystkich, którzy chcą rozwijać się w świecie fitness oraz budowanie społeczności, która będzie się w nim wspierać. Właśnie dlatego starmy się utrzymać kontakt z naszymi Absolwentami nawet po zakończeniu kursu.

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszej społeczności, w której panuje swobodna i przyjazna atmosfera - ZAPRASZAMY DO 4 FIT FITNESS SCHOOL!

 

 

 

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość