PFS Kettlebells Training

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 7
Czas przerwy w ciągu kursu [minuty] 15
Praktyka rejestrowana w dokumentach [godziny] 6
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/kettlebells-training
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego/Instruktora Fitness lub ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym np. wychowanie fizyczne.

Opis szkolenia

PFS Kettlebells Training w koncepcji Core Stability to innowacyjny pomysł, który ma na celu uświadomienie zasad treningu funkcjonalnego wraz z wykorzystaniem popularnego na siłowniach kettlebell do zwiększenia efektywności treningu. Dzięki współpracy mięśni gorsetu, trening staje się jeszcze bardziej efektywny. Na szkoleniu uczestnicy będą uczyć się współpracować całą grupą mięśni Core, odnajdować je na sobie i angażować do wspólnej pracy, a następnie łączyć i pracować nad prawidłową techniką ćwiczeń z odważnikiem kettlebell.Trening skupiony na pracy na ruchach, a nie na pojedynczych mięśniach.


Czego nauczysz się na szkoleniu ?
1. Nauczysz się analizować podstawowe wady postawy, pozycje startowe do ćwiczenia, sposób wykonania ćwiczenia, oraz przede wszystkim mięśnie, które odpowiedzialne są za dany ruch.
2. Zrozumiesz potęgę CORE w treningu siłowym, funkcjonalnym.
3. Staniesz się zauważalnym trenerem ze względu na swoje oryginalne ćwiczenia, jakie daje możliwość odważnik kettlebell w koncepcji funkcjonlaności i bezpieczęństwa z mobilizacją CORE.
4. Poprawisz podstawowe umiejętności pracy z klientem poprzez odpowiednie, indywidualne podejście, analizowanie potrzeb, fachową opiekę podczas całego treningu
5. Poprzez odpowiednią pracę techniczną z klientem będziesz dobierał odpowiednie ćwiczenia prewencyjne chroniące przed najczęstszymi chorobami.
6. Nauczysz się planować nowe, innowacyjne programy treningowe, które nie będą nigdy nudne i oparte na izolowanej pracy na maszynach.
7. Zrobisz pierwszy krok ku nowościom, trendom w treningu funkcjonalnym.
8. Stosując opanowane podczas szkolenia ćwiczenia zauważysz niewidoczne do tej pory zmiany w swojej sylwetce.

Tematyka szkolenia
1. Pojęcie treningu funkcjonalnego w oparciu o trening Kettlebell.
2. Podstawy anatomii podczas ćwiczeń z kettlebell.
3. Anatomia palpacyjna i umiejętność opracowania grupy mięśni CORE.
4. Anatomia funkcjonalna gorsetu mięśniowego.
5. Nauka prawidłowego oddychania – BUFFALO
6. Zasady prowadzenia rozgrzewki funkcjonalnej
7. Individual Training.
8. Start position & Catches.
9. Around the body & Around the head.
10. Squat & Lunge series.
11. Deadlift series.
12. Swing series.
13. Clean, Press & Snatch Series.
14. Upper Body Series.
15. ABS & CORE Strengthening.
16. Turkish Get Up.
17. 20’ Short Class - Group Training.
18. Strenght Training.
19. Circuit Training.
20. Cardio Training.
21. Kettlebells Stretching

Umiejętności

Kettlebells

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. ProFi ® od ponad 15 lat z powodzeniem kształci tych, którzy pragną rozpocząć swoją karierę w świecie fitness, treningu personalnego jak i tych, którzy start w zawodzie mają już za sobą. Ubiegła dekada do września 2017 roku zaowocowała w ponad 9700 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów oraz 18 międzynarodowych konwencji fitness. Na bogatą ofertę szkoleniową składa się kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń: podstawowych, zaawansowanych oraz specjalistycznych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń, gwarantuje starannie wyselekcjonowaną kadrę wybitnych certyfikowanych wykładowców, jak również dysponuje międzynarodową akredytacją, która daje możliwość podjęcia pracy praktycznie na całym świecie.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza: