PFS Kettlebells Training

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie teoretyczne-praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 7
Koordynator Leśnikowski Tomasz
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/kettlebells-training
Wymagania wstępne W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego/Instruktora Fitness lub ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym np. wychowanie fizyczne.

Opis szkolenia

PFS Kettlebells Training w koncepcji Core Stability to innowacyjny pomysł, który ma na celu uświadomienie zasad treningu funkcjonalnego wraz z wykorzystaniem popularnego na siłowniach kettlebell do zwiększenia efektywności treningu. Dzięki współpracy mięśni gorsetu, trening staje się jeszcze bardziej efektywny. Na szkoleniu uczestnicy będą uczyć się współpracować całą grupą mięśni Core, odnajdować je na sobie i angażować do wspólnej pracy, a następnie łączyć i pracować nad prawidłową techniką ćwiczeń z odważnikiem kettlebell.Trening skupiony na pracy na ruchach, a nie na pojedynczych mięśniach.


Czego nauczysz się na szkoleniu ?
1. Nauczysz się analizować podstawowe wady postawy, pozycje startowe do ćwiczenia, sposób wykonania ćwiczenia, oraz przede wszystkim mięśnie, które odpowiedzialne są za dany ruch.
2. Zrozumiesz potęgę CORE w treningu siłowym, funkcjonalnym.
3. Staniesz się zauważalnym trenerem ze względu na swoje oryginalne ćwiczenia, jakie daje możliwość odważnik kettlebell w koncepcji funkcjonlaności i bezpieczęństwa z mobilizacją CORE.
4. Poprawisz podstawowe umiejętności pracy z klientem poprzez odpowiednie, indywidualne podejście, analizowanie potrzeb, fachową opiekę podczas całego treningu
5. Poprzez odpowiednią pracę techniczną z klientem będziesz dobierał odpowiednie ćwiczenia prewencyjne chroniące przed najczęstszymi chorobami.
6. Nauczysz się planować nowe, innowacyjne programy treningowe, które nie będą nigdy nudne i oparte na izolowanej pracy na maszynach.
7. Zrobisz pierwszy krok ku nowościom, trendom w treningu funkcjonalnym.
8. Stosując opanowane podczas szkolenia ćwiczenia zauważysz niewidoczne do tej pory zmiany w swojej sylwetce.

Tematyka szkolenia
1. Pojęcie treningu funkcjonalnego w oparciu o trening Kettlebell.
2. Podstawy anatomii podczas ćwiczeń z kettlebell.
3. Anatomia palpacyjna i umiejętność opracowania grupy mięśni CORE.
4. Anatomia funkcjonalna gorsetu mięśniowego.
5. Nauka prawidłowego oddychania – BUFFALO
6. Zasady prowadzenia rozgrzewki funkcjonalnej
7. Individual Training.
8. Start position & Catches.
9. Around the body & Around the head.
10. Squat & Lunge series.
11. Deadlift series.
12. Swing series.
13. Clean, Press & Snatch Series.
14. Upper Body Series.
15. ABS & CORE Strengthening.
16. Turkish Get Up.
17. 20’ Short Class - Group Training.
18. Strenght Training.
19. Circuit Training.
20. Cardio Training.
21. Kettlebells Stretching

Umiejętności

Kettlebells

Najbliższe szkolenia

-

ProFi Fitness School

Międzynarodowa Akademia Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness. Przekraczaj oczekiwania swoich Klientów!

ProFi Fitness School to Międzynarodowa Akademia Trenerów i Instruktorów Fitness. Ubiegła dekada zaowocowała w Polsce w ponad 9600 przeprowadzonych szkoleń i warsztatów. Do września 2020 roku liczy 21 zorganizowanych edycji Międzynarodowych Konwencji Fitness. ProFi jest liderem na rynku sportowej edukacji. Szkolenia z jakich możesz skorzystać to długie, obszerne i najbardziej nowoczesne systemy kształcenia przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych, jakie są dostępne na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy najdłużej w Polsce. Od 2003 do 2020 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 35 000 studentów. Zaufało nam tysiące, Ty również zaufaj naszemu doświadczeniu. Sprawdź opinie na nasz temat - wyrób swoją. Ucz się na najwyższym poziomie!

ProFi® to marka znana już nie tylko w Polsce, pracując całym Teamem zapewnia, że doprowadzi Cię wprost do zdobycia potrzebnych umiejętności, aby odnieść sukces. Dbając o najwyższy poziom szkoleń szkoleniowcy, trenerzy i instruktorzy fitness to grono wybitnych, certyfikowanych wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z krajowym jak i międzynarodowym doświadczeniem.  Przygotowują do pracy na każdym poziomie, bardzo dobrze znając i filtrując na bieżąco potrzeby rynku fitness. 

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem:
2.32/00171/2019

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość