10 pomysłów na postanowienia noworoczne, jeśli jeszcze ich nie masz…

10 pomysłów na postanowienia noworoczne, jeśli jeszcze ich nie masz…

Każdy moment jest dobry na zmianę i nie musisz czekać do kolejnego Sylwestra, aby stworzyć listę rzeczy, które chcesz zrobić i zmienić. Zrób to dzisiaj, a jeśli nie masz pomysłu na postanowienia noworoczne, to mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Popularne postanowienia noworoczne mogą pomóc Ci osiągnąć cel, ale muszą one być przemyślane. Nie planuj za dużo, mierz siły na zamiary i nie poddawaj się, jeśli w trakcie coś pójdzie nie tak. To tylko potknięcie, a nie upadek, do mety jeszcze możesz dobiec.

Przede wszystkim bądź realistą – milionerem nie zostaje się w miesiąc, 20 kg nie zrzuca się w tydzień, a angielskiego nie nauczymy się w kilka dni. Przemyśl kwestie, które są dla Ciebie ważne, co chciałbyś zmienić, na czym zależy Ci najbardziej. Być może będziesz musiał zaakceptować pewne kompromisy, ponieważ niemożliwe jest zrobienie wszystkiego.

Oto 10 propozycji noworocznych postanowień. Może się zainspirujesz?

1. Rzucę palenie

Większość palaczy chciałoby się uwolnić od tego nałogu, co jednak zdecydowanie nie jest łatwe. Papierosy to złodzieje zdrowia, czasu i pieniędzy. Kiedyś były modne, ale nie dzisiaj.

Może metoda małych kroków? Znajdź kogoś, kto będzie Cię wspierał. Zastanów się nad zajęciem, które pozwoli Ci zapomnieć o papierosach, wiele osób pali z nudy lub z przyzwyczajenia. Może basen, spacer, aerobik, rower czy jogging? Sport wspomaga wydzielanie endorfin, poprawia nastrój i oczywiście jest dobry dla naszego zdrowia. W ten sposób nie tylko rzucisz palenie, ale i zrobisz formę życia.

2. Schudnę

To jedno z częściej pojawiających się postanowień noworocznych, które nierzadko nie ma odzwierciedlenia w realnym życiu. W niektórych przypadkach kończy się na zakupie karnetu na siłownię, a w innych na jednym bieganiu. Oczywiście są też bardziej zdeterminowane osoby, którym należy się duży szacunek.

Tutaj również polecamy metodę małych kroków. Nie stawiaj sobie wygórowanych celów – schudnę 20 kg w pół roku. Znacznie łatwiej jest kontrolować mniejsze kroki – do wakacji pozbędę się 5 kg. Warto też zastanowić się, czy chcesz schudnąć czy zmienić swoje nawyki i już pozostać przy ładnej sylwetce. Jeśli interesują Cię długotrwałe efekty, to Twoje postanowienie nie powinno skupiać się na konkretnych wartościach i liczbach, a na zmianach – w najbliższym miesiącu jeden posiłek zamienię na zdrowy, w kolejnym miesiącu będę jadł 5 posiłków dziennie, a w jeszcze kolejnym zapisze się na basen. Pamiętaj, małe kroki…

4. Nauczę się angielskiego

…lub innego języka obcego. Stawiasz na rozwój, chcesz się kształcić i wiesz, że pomoże Ci to zarówno na co dzień, jak też w życiu zawodowym. Zastanów się, jak dużo czasu jesteś w stanie poświęcić na naukę języka obcego. To ważne, ponieważ dzięki temu będziesz mógł zdecydować, czy lepiej wybrać kurs w szkole językowej stacjonarnie, online czy też uczyć się z aplikacją. Nie mniej ważny jest poziom Twojej motywacji. Nie każdy jest w stanie sam się zmobilizować i systematycznie uczyć się z aplikacją bez wsparcia grupy.

5. Zmienię pracę

To bardzo odważne postanowienie, które wymaga naprawdę dużych zmian. Tutaj kluczowa jest przyczyna, dlaczego chcesz zmienić pracę, co nie odpowiada Ci w aktualnej i jaka jest ta Twoja „wymarzona”. Zapewne dobrze jest Ci znane powiedzenie „Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiała pracować”, może właśnie to teraz jest ten moment, aby wziąć sobie te słowa do serca. Zanim jednak zaryzykujesz i rzucisz się na głęboką wodę, zrób rozeznanie na rynku pracy. Być może zanim pożegnasz się ze swoją dotychczasową pracą i rozpoczniesz zupełnie inną, będziesz musiał zrobić kilka dodatkowych kursów. Polecamy też najpierw znaleźć nową pracę, a dopiero złożyć wypowiedzenie w dotychczasowej, chyba że masz poduszkę finansową i solidne zabezpieczenie na czas maratonu rozmów kwalifikacyjnych.

6. Więcej czasu poświęcę bliskim

Żyjemy w czasach, w których każdy gdzieś się śpieszy i za czymś goni. Zapominamy już nie tylko o sobie, ale też o innych. Po pewnym czasie zwalniamy i uświadamiamy sobie, jak życie ucieka nam przez palce. Nic nie liczy się bardziej, niż drugi człowiek, dla którego jesteś ważny, który Cię wspiera, zawsze biegnie Ci z pomocą, który chce spędzać z Tobą każdą wolną chwilę, dzielić z Tobą radość i smutki. A Ty ile czasu poświęcasz swoim bliskim?

To bardzo piękne postanowienie i warto, aby nie pozostało tylko postanowieniem na kartce, a zostało wdrożone w życie. Na początek ustal dzień, w który będziesz się spotykał z przyjacielem lub przyjaciółką i taki, który poświęcisz rodzinie. Możesz też zaplanować 2 wieczory w tygodniu bez laptopa i smartfonu.

7. Przeczytam 12 książek

…czyli 1 miesięcznie. Dla jednych to łatwizna, dla innych duże wyzwanie. Czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność, uczy zrozumienia trudnych sytuacji, pozwala oderwać się od codzienności. Na początek zrób listę książek, które chciałbyś przeczytać. Może być ich więcej niż 12 lub mniej. Uszereguj je, zaczynając od tej, którą chcesz przeczytać najbardziej.

A co jeżeli nie uda Ci się przeczytać wszystkich tych książek? Koniec roku to początek kolejnego, masz więc jeszcze dużo czasu. Sukcesem będzie dla Ciebie przeczytanie więcej książek niż dotychczas. Ciesz się małymi osiągnięciami.

8. Będę spać minimum 8 godzin na dobę

Byłoby idealnie, bo właśnie tyle średnio powinien spać dorosły człowiek. Potrzebujemy snu do regeneracji, odpoczynku i dla naszego zdrowia. Człowiek wyspany ma więcej energii, z większym optymizmem patrzy na wszystkie sytuacje, myśli intensywniej i kreatywniej, może zrobić więcej i jest mniej narażony na dolegliwości zdrowotne, a więc same pozytywy.

Mało osób jednak śpi 8 godzin dziennie. Oznaczałoby to, że chcąc wstać o 6 rano, musisz położyć się spać o 22. Czasem po prostu ze względu na dużą ilość obowiązków jest to niemożliwe, a niekiedy po prostu nie jesteśmy w stanie usnąć o tej godzinie. Jak więc wywiązać się z takiego postanowienia? Zamiast planować 8-godzinny sen, postaraj się po prostu spać więcej. Kilka razy w tygodniu kładź się wcześniej do łóżka. Możesz również w wolnej chwili zamiast spędzić pół godziny w mediach społecznościowych wykorzystać ten czas na drzemkę.

9. Zwiedzę Rzym, Paryż, Dubaj…

Każdy ma inne marzenia dotyczące podróży. W aktualnej sytuacji na świecie ich realizacja jest jednak znacznie utrudniona, co nie oznacza, że niemożliwa. Zastanów się, na jaką wycieczkę możesz sobie pozwolić w tym roku i znajdź dogodny dla siebie termin. Kiedy już zarezerwujesz bilet lotniczy i hotel, trudniej będzie Ci się wycofać. Wiele osób nie realizuje swoich planów podróżniczych ze względu na pracę, a nie samą pracą człowiek żyje. Pracujesz i zarabiasz, żeby być szczęśliwym i realizować swoje cele. Zasługujesz na odpoczynek i to wspaniałe poczucie spełnienia.

10. Przyjdę na konferencję SYLWETKA NA LATA , aby wiedzieć więcej! 

To już nasza ostatnia propozycja, ale nawiązuje do wszystkich poprzednich. Konferencja „Sylwetka na lata” to nie tylko wartościowa wiedza dotycząca zdrowej diety i ćwiczeń, to przede wszystkim recepta na szczęście, spełnienie i satysfakcję.

Wyobraź sobie, że możesz jeść to, co lubisz, a dodatkowo stosować zdrowe nawyki żywieniowe, chudnąć i czuć się zdecydowanie lepiej. Wyobraź sobie, że możesz cieszyć się czasem wolnym i jednocześnie spalać kalorie, ćwicząc tak, jak lubisz najbardziej. W końcu wyobraź sobie, że zmieniasz swoją codzienność, zyskując przy tym energię, dobre samopoczucie i zdrowie.

Podczas konferencji „Sylwetka na lata” m.in. dowiesz się jak:

  • poprawić swoje relacje z jedzeniem 

  • jeść, aby chudnąć i czuć się przy tym dobrze 

  • wdrożyć w swoją codzienność dobre nawyki żywieniowe 

  • nie tracić motywacji i wytrwać w swoich celach

  • ćwiczyć, aby osiągnąć najlepsze efekty

  • wybrać formę treningu, aby był on skuteczny i sprawiał Ci radość

  • trenować, aby się nie zniechęcić

Czy zatem jesteś gotowy na zmiany? Wejdź na stronę https://www.konferencjareps.com/, wykorzystaj mój kod rabatowy 122212  , kup bilet i zacznij żyć inaczej.

Zapraszam serdecznie 

Edyta Bartejczuk Wolak

współorganizator konferencji

www.repspolska.pl