Czym jest intencja?

Czym jest intencja?

Intencja to świadomy proces umysłowy polegający na aktywnym stosunku umysłu wobec jakiegoś problemu (sytuacji), w wyniku którego pragnienia przekształcają się w potencjalny plan działania. Tworzenie świadomej intencji w gruncie rzeczy jest nadawaniem kierunku temu co robimy. Jeśli wstajesz codziennie rano z wewnętrznym odczuciem, że nic ci sie nie chce, że znów dzieciaki będą dokuczać, a ty będziesz spóźniona i jak zwykle zmęczona - to jest właśnie intencja i kierunek twoich emocji i zdarzeń na ten dzień. Rozumiesz?

Czasami  może nam się wydawać, że myślimy o  "niczym”. Na sesjach często słyszę ,,ale ja nie myślę negatywnie”, ,, ja się nie denerwuję”. Osoby takie nie mają kontaktu ze swoimi emocjami i myślami.  Nie wiedzą dlaczego chodzą przygnębieni i pozbawieni energii, a  rano wstają zmęczeni. Nie wiedzą dlaczego nie wierzą w to, że w ich życiu może być lepiej. Dzieje się tak ponieważ nie mając świadomego kontaktu ze sobą, nie wiemy lub nie słyszymy o czym dokładnie myślimy, jakie przeżywamy emocje oraz jakie mamy przekonania. Jeśli jesteśmy odcięci od odczuwania własnych emocji, nie znaczy że ich nie mamy. Nasze ciało zawsze czuje i zapisuje myśli oraz emocje. Brak kontaktu z emocjami będzie skutkował brakiem kontroli nad sobą, a byle błahostka często będzie potrafiła nas wyprowadzić z równowagi. W takich sytuacjach trudno pracować lub nawiązać kontakt z własnymi intencjami.

Wewnętrzne intencje prowadzą nas w życiu. Potrzebujesz się im przyglądać i zmieniać je  na wspierające.

Jak zatem tworzyć dobre, pozytywne intencje ?

To bardzo proste. Koncentrujesz się na tym czego chcesz, a nie na tym czego nie chcesz. Jeśli myślisz o trudnych rzeczach, w rzeczywistości właśnie je umacniasz.

Nieustannie nosimy  jakieś wewnętrzne intencje. Pozytywne i dobre,  będą wspierać i budować nasze życie. Trudne i destrukcyjne, będą je rujnować. Czasami może się wydawać że nasze intencje są dobre, jeśli jednak  w jakikolwiek sposób krzywdzą ciebie samego lub kogoś innego, oznacza to, że dobre nie są. Ludzie mają w sobie tendencję do samokarania za własne błędy. Polega ona m.in. na zajadaniu stresu i frustracji lub samokrytycyźmie. Intencja z jaką rozmawiamy o drugim człowieku również ma realny wpływ na nas samych. Jeśli kogoś obgadujemy, chowamy złość lub nie potrafimy wybaczyć,  emocje te realnie oddziaływują na nasze ciało. W dłuższej perspektywie czasu powodują choroby psychosomatyczne. Nazywa się to symptomem indukowanym emocjonalnie. Obniża to naszą motywację budowaną na lata oraz życiową energię.

 A więc wiemy już,  że na naszą motywację oraz nasze życiowe sukcesy ma wpływ nasza intencja oraz nasze pragnienia.

Najlepszym sposobem na wzmocnienie motywacji jest intencja pochodząca z głębi serca. Ważne,  by była ona pozytywna dla ciebie oraz świata i ludzi. Możesz również wykorzystać intencje jako czynnik odmawiania sobie np. słodyczy za zdrowie swojej babci. Intencja jest niezwykła siłą i istnieją na to niezbite naukowe badania.

Tak naprawdę intencjami kieruje się nasze życie. Można pracować z intencją zarabiania wielkich pieniędzy tylko dla siebie opływając w luksusach,  a można również pracować z intencją wzbogacenia się dla siebie i pomocy innym. Można chcieć schudnąć z intencją pokazania wszystkim, że coś znaczę, a można chcieć schudnąć z intencją własnego zdrowia i miłości do siebie. Chodzi o wewnętrzne uczucie związane z podejmowaniem różnych działań w życiu.  To, z jaką intencją podejmujemy działania ma kluczowe znaczenie dla jego efektów.  Po czym poznamy z jaką intencją działamy w naszym życiu? Właśnie po efektach. Jeśli mimo ciągłych prób nic nam nie wychodzi,  potrzebujemy przeanalizować sytuację,  zastanowić się i zmienić swoje intencje. Robimy to zazwyczaj podczas medytacji, modlitwy i czasu spędzonego ze sobą. Tylko w takich chwilach mamy kontakt ze swoim prawdziwym ja.

Zapraszam Cię na mój wykład ,,Motywacja na lata"    który odbędzie się 1 kwietnia godz. 12:00 

Wejdź na stronę :

https://www.konferencjareps.com

oraz wykorzystaj kod rabatowy 011200 aby uzyskać 20% zniżki .

Anna Zając Coach Zdrowia Kobiet