CZY TRENING POWIĘZIOWY WYSZCZUPLI NOGI ?

CZY TRENING POWIĘZIOWY WYSZCZUPLI NOGI ?

Wiele kobiet, niezależnie od tego, jaki rodzaj sportu uprawia, boryka się z problemem zbyt rozbudowanych mięśni nóg. 

Wytrenowane, umięśnione uda czy łydki nie są przecież tak atrakcyjne jak smukłe nogi. Aby temu zapobiec zastanawiają się jaką aktywność wybrać aby wysmuklić swoje nogi. 

  • Bieganie, trening siłowy, rozciąganie?

  • Co będzie najlepsze, najskuteczniejsze? 

  • Co jeśli nie lubię biegać lub jestem po kontuzji kolana? 

  • Czy trening siłowy nie spowoduje jeszcze większego rozrostu moich ud?

  • Czy samo rozciąganie wystarczy? 

Przecież muszę palić kalorie! Czy mogę mieć wpływ na zmianę kształtu swoich mięśni, skoro mam je od zawsze takie duże? Na początek należy się zastanowić czy obwód Twoich łydek i ud to rzeczywiście sam, czysty mięsień. W wielu przypadkach tak nie jest. 

Jak to sprawdzić? Usiądź z wyprostowanymi kolanami, napnij mięśnie ud i złap za fałd skóry. Dowiesz się tym samym ile płynów i tłuszczu dzieli skórę, która powinna być względnie cieniutka od Twoich mięśni. To jest dodatkowy, niezdrowy obwód Twoich ud czy łydki. 

Co z tym zrobić? W tym przypadku odpowiedź jest w miarę prosta- zmienić sposób żywienia i tryb życia, ruszając się częściej w jakikolwiek sposób- czy to basen, czy spacery, rower, rolki, tenis stołowy, taniec czy cokolwiek innego co Ci przyjdzie do głowy. Jest też jeszcze jeden sposób- naukowo potwierdzony w swojej skuteczności ale o tym później. 

  • A co jeśli moje mięśnie nóg są tęgiej budowy? 

  • Czy mogę coś z tym zrobić? 

  • Co będzie skuteczne? 

Nie od dzisiaj wiadomo, że rozciąganie „wysmukla” mięśnie. Systematyczne rozciąganie może realnie wpłynąć na wygląd Twoich mięśni. Każdy Tobie powie: „rozciągaj, rozciągaj i czekaj na efekty”. Tak systematyka i cierpliwość będzie tu najważniejsza. Dlaczego? A no dlatego, że zmiana struktury mięśnia to powolny proces, ponieważ tak naprawdę chcemy zmienić strukturę powięzi namięsnej, omięsnej i śródmięsnej a struktury te potrzebują czasu aby procesy biologiczne najzwyczajniej „zrobiły swoją robotę” 

I tutaj przechodzimy do meritum sprawy- chcemy zmienić strukturę powięzi a nie samego mięśnia- powięź przez naukowców jest nazywana „organem kształtu” to jej struktura, formacja powoduje to jak w rzeczywistości wyglądamy. 

Do tego sieć powięziowa w naszych organizmach jest tak gęsta, że gdyby „ściągnąć” z nas skórę, mięśnie, kości, układ nerwowy, krwionośny itd. i zostawić tylko powięź- nadal bylibyśmy w stanie się nawzajem rozpoznać. Trenując w odpowiedni sposób nasze systemy powięziowe, wpływamy na nasz kształt! 

A co jeśli mamy pod skórą dużo płynów i tkanki tłuszczowej? 

Już tłumaczę- Tuż pod skórą, znajduje się powięź powierzchowna, natomiast mięśnie są „zamknięte” w powięzi namięsnej. Pomiędzy nimi znajdują się płyny i tłuszcz. Jeżeli te płyny nie poruszają się, nie migrują po ciele, robi się z nich to samo co zrobi się z oczkiem wodnym jak nie będzie w nim dopływu i odpływu wody- bagno! Znane jako cellulit, niechciana tkanka podskórna, tłuszczyk i inne nazwy. 

Co mogę z tym zrobić i co ma z tym wspólnego trening powięziowy? Trenując nasze systemy powięziowe, powodujemy ślizganie się powięzi w naszym ciele, ocieranie się to powoduje wymianę płynów w naszym organizmie! Tarcie te powoduje również podniesienie temperatury tkankowej co z kolei przyspieszy procesy pozbywania się niechcianych płynów- metabolitów oraz przyspieszenie „spalania tłuszczu”. Czyli mamy „dwa w jednym”! Wysmuklenie mięśni i pozbycie się niechcianej warstwy, pomiędzy mięśniami a skórą! Ale to nie wszystko! Czytaj dalej. No bo przecież chciałabyś aby Twoje ciało było jędrna a nie „obwisłe”, tak? Trenowanie powięzi metodą Fascia Training System skupia się w dużej mierze na napinaniu mięśni w najbardziej efektywnych formach skurczu- izometrycznym i ekscentrycznym. 

To powoduje, że Twoje mięśnie nie stracą na jędrności a podczas treningu spalisz dużo kalorii. 

Zainteresowana? Sprawdź co mam do przedstawienia na 6 Konferencji REP’s Polska Wpisz 20% kod promocyjny: 21000 https://www.konferencjareps.com

 

Zapraszam na darmowy webinar, na którym opowiem czego możesz się spodziewać na moim wystąpieniu podczas konferencji: https://us02web.zoom.us/webinar/register/8016432195607/WN_kC7McbjNQXulW9- QynwUpg