18 listopada wielkie spotkanie szkół REPs Polska

18 listopada wielkie spotkanie szkół REPs Polska

W zebraniu wzięli udział przedstawiciele 17 placówek w Polsce, których certyfikaty uprawniają instruktorów do uzyskania akredytacji REPs, czyli potwierdzenia, że ich umiejętności i wiedza pozwalają na odpowiednim poziomie dbać o klientów. REPs to także 5 placówek CPD, czyli takich, które prowadzą kursy doszkalające osoby, które mają już za sobą podstawowe szkolenia instruktorskie i trenerskie, ale chciałyby nadal rozwijać swoją wiedzę i pasję, bo tym właśnie jest zawód, który wszyscy wykonujemy.

Szkoły, które zrzesza REPs, wyróżniają się wysokim standardem kursów, a ich szkoleniowcy są osobami o ogromnym doświadczeniu, wielkiej pasji i nieocenionej wiedzy. Szkoły te na bieżąco modyfikują swoje kryteria oceny tak, by podążać za ciągle nowymi wyzwaniami, które stają dziś przed jakże modną branżą fitness.

Tym razem na spotkaniu poruszyliśmy temat stworzenia wspólnego egzaminu, który ułatwi nam wprowadzanie jednolitych standardów oceny. Tak oto specjaliści branżowi chcą się zmierzyć z brakeim regulacji dotyczących wykonywania zawodu trenera i instruktora. Wspólne kryteria, zweryfikowane przez wielu ekspertów różnych dziedzin fitness pozwolą nam zestandaryzować umiejętności, których oczekujemy od instruktorów i trenerów. Dzięki temu wyeliminujemy stopniowo tych, którzy wykonują nasz zawód na własne ryzyko – w końcu trener i instruktor są odpowiedzialni za zdrowie i kondycję osoby, która decyduje się z nimi ćwiczyć w porównywalnym stopniu, w jakim lekarz jest odpowiedzialny za stan swojego pacjenta.

Największe sieci klubów w Polsce, takie jak Zdrofit, Calypso, Total Fitness, City Fit nie tylko weryfikują umiejętności swoich instruktorów korzystając z portalu REPs, ale również zachęcają pracowników, by rejestrowali się na stronie i na bieżąco korzystali z informacji dotyczących nowych szkoleń i kursów.

Myślę, że nie będzie przesadą, jeśli powiem, że zawód, jaki wykonujemy, jest odpowiedzialny i ważny, a co za tym idzie powinien wiązać się z ciągłym rozwojem i edukacją. Zachęcamy więc wszystkich z branży, by zajrzeli na stronę REPs Polska – już niedługo właśnie tam dostępna będzie największa w kraju baza profesjonalistów z naszej branży, którzy nie boją się przetestować swojej wiedzy, bo mają świadomość, że ciągle ją pogłębiają. Więcej informacji o aktywności REPs Polska już wkrótce.