"Service at the highest level" - obsługa na najwyższym poziomie, czyli jak powinien prezentować się Trener Personalny ?

"Service at the highest level" - obsługa na najwyższym poziomie, czyli jak powinien prezentować się Trener Personalny ?

Obsługa na najwyższym poziomie.

Praca jako Trener Personalny niesie za sobą wiele możliwości rozwoju ale przede wszystkim jest to swego rodzaju zawód zaufania publicznego. Dlaczego? W końcu podopieczny powierza w ręce profesjonalisty swoje zdrowie. By móc pracować i świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, Trener Personalny powinien wyróżniać się nie tylko wyglądem, zachowaniem oraz wiedzą. Bardzo ważne są także kompetencje miękkie. Przede wszystkim bardzo istotne jest posiadanie kilku cech takich jak: bycie otwartym, uśmiechniętym, uważnym ale przede wszystkim mieć w sobie bardzo dużo empatii. Trener powinien wczuć się w potrzeby swojego podopiecznego, zrozumieć go i stworzyć odpowiedni plan treningowy, szyty na miarę potrzeb swojego klienta.  Współpracując z trenerem klient nie kupuje jedynie treningu personalnego. Klient otrzymuje wsparcie, stały kontakt, motywację, doradztwo żywieniowe oraz najważniejsze – reagowanie w sytuacjach kryzysowych. Nie można również zapomnieć o poszerzaniu i doskonaleniu swojego warsztatu trenerskiego, czy to poprzez udział zarówno w licznych szkoleniach organizowanych przez placówki szkoleniowe, webinarach, kursach oraz czytaniu literatury. Zawód Trenera Personalnego ciągle się zmienia i ewoluuje – jeżeli chcemy być postrzegani jako profesjonaliści, musimy wymagać od siebie każdego dnia jeszcze więcej, by móc sprostać zadaniom jakie na nas czekają podczas prowadzenia sesji treningowych.

Dress code Trenera Personalnego.

Prowadząc treningi czy to w Klubie fitness, na siłowni czy na otwartym powietrzu, nasz strój służbowy powinien w pewien sposób się wyróżniać. Pamiętajmy, że to pierwsze wrażenie, kiedy poznajemy się z potencjalnym podopiecznym ma bardzo istotny wpływ. Trener Personalny chcący świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie powinien skupić
 się na stonowanych barwach: czerń, szarości – dobrze jest posiadać logo, informację -
to czym się zajmujemy. Czyste obuwie, zadbane dłonie, spięte włosy i brak niepotrzebnej biżuterii. My nie przychodzimy się pokazać, jesteśmy dla klienta, to jest jego czas i on jest
w tym momencie najważniejszy. Bądźmy profesjonalistami w swojej dziedzinie.

Jak ważna jest postawa i mowa ciała.

O tym jak ważna jest nasza postawa i to co mówi o nas nasz język ciała, nie muszę podkreślać. Klient musi nam zaufać, jesteśmy dla niego profesjonalistami. Pamiętajmy zatem o kilku bardzo istotnych zachowaniach:

  • stójmy przodem do naszego podopiecznego, okażemy w ten sposób szacunek oraz zainteresowanie;
  • nawiązujmy kontakt wzrokowy na tyle, na ile pozwala nam nasz klient;
  • nasze ramiona, dłonie ułożone wzdłuż tułowia lub za sobą, nigdy nie  stójmy z założonymi rękoma;
  • bądźmy zawsze uśmiechnięci i energiczni, skupiajmy całą naszą uwagę na swoim podopiecznym;
  • mówmy pewnym, spokojnym i głębokim tonem głosu to wzbudza zaufanie;

Bycie Trenerem Personalnym to duża odpowiedzialność. Pokażmy się z jak najlepszej strony. Pracujmy nad sobą, nad naszymi słabościami, charakterem po to, by w oczach naszych obecnych i przyszłych podopiecznych być profesjonalni, godni zaufania oraz budzący duży szacunek ze względu na wykonywaną przez nas pracę.

Zapraszamy na webinar:

1 października 2022 r. godz. 10:00
"Service at the highest level" - obsługa na najwyższym poziomie, czyli jak powinien prezentować się Trener Personalny?

LINK DO REJESTRACJI:  

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0vdemuqz4uGdf9WPUELe9w13y85aZ9xpqP

wywiad z Darią Szyjka