ZDROWIE, DOBRE SAMOPOCZUCIE I SPRAWNOŚĆ…ALE ?!

ZDROWIE, DOBRE SAMOPOCZUCIE I SPRAWNOŚĆ…ALE ?!

ZDROWIE, DOBRE SAMOPOCZUCIE I SPRAWNOŚĆ…TAK, ALE TYLKO ZE SPRAWDZONYMI TRENERAMI Z POTWIERDZONYMI KWALIFIKACJAMI!

Cieszymy się, że korzystasz z usług branży fitness w Polsce. Dbasz o siebie, swoje zdrowie, sylwetkę i samopoczucie. Czy jednak, wybierasz najlepszych trenerów i instruktorów czy pozostawiasz ten wybór losowi?

PROFESJONALNIE, CZYLI BEZPIECZNIE…

Jesteśmy dumni, że REPs Polska zrzesza elitę polskiego fitnessu. Każdy z naszych trenerów przeszedł rygorystyczny egzamin teoretyczny i praktyczny oparty na międzynarodowych standardach ICREPs. Możesz mieć pewność, że wszyscy nasi trenerzy posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, aby poprowadzić Cię bezpiecznie do osiągnięcia Twoich celów treningowych.

W przeciwieństwie do trenerów promowanych w social mediach, wiesz, z kim pracujesz i kto pod swoje skrzydła bierze Twoje cele, priorytety i ograniczenia. Możesz im w pełni zaufać, bez ryzyka narażenia swojego zdrowia na niebezpieczeństwo. 

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej REPs Polska, aby zapoznać się z rejestrem najlepszych trenerów fitness w kraju!!! Poznaj ich lepiej. 

DLACZEGO REPS JEST JEDYNĄ INSTYTUCJĄ POTWIERDZAJACĄ KWALFIKACJE TRENERÓW?

REPs Polska jest organizacją zrzeszającą 20 szkół fitness.

Listę szkół znajdziesz tutaj - https://repspolska.pl/rejestr-placowek-akredytowanych. Są one uprawnione do prowadzenia szkoleń według sprawdzonych standardów i świadczenia usług edukacyjnych na polskim rynku. Wszystkie inne szkoły nie zostały przez nas zweryfikowane i nie możemy potwierdzić ich systemów edukacyjnych. Do naszego REJESTRU REPs mogą się wpisać tylko absolwenci sprawdzonych placówek edukacyjnych! 

Ponadto REPs Polska zrzesza ponad 241 szkoleniowców i 120 egzaminatorów branży fitness, którzy posiadają potwierdzoną przez nas wiedzę, wykształcenie i kompetencje zapewniające najwyższą jakość certyfikowania kwalifikacji w branży fitness. Wymogi dla szkoleniowców są jeszcze wyższe niż dla instruktorów i trenerów! Nie może szkolić ten, kto nie ma wiedzy i doświadczenia. A WIEDZA I DOŚWIADCZENIE MUSZĄ BYĆ UDOKUMETOWANE! Aby zaufać, musimy sprawdzić, JAKĄ MA WIEDZĘ, DLATEGO PRZED ZAPISEM NA KURS, SPAWDŹ, KTO PROWADZI SZKOLENIE I JAKIE MA DOWIADCZENIE.

Rejestr trenerów i instruktorów znajdziesz tutaj - https://repspolska.pl/rejestr-indywidualnych-trenerow-i-instruktorow?qualification=4

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w naszej organizacji zrzeszamy ponad 2,5 tysiąca trenerów i instruktorów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na ich profilach możesz sprawdzić, w jakich dziedzinach się specjalizują oraz jak długi jest ich staż pracy.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszych wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci trenować bezpiecznie, skutecznie i z pełną satysfakcją.

ZAWSZE TRENUJ BEZPIECZNIE, DLA ZDROWIA I BEZ RYZYKA! 

Posiadamy gotowy i w pełni profesjonalny system rejestracji, egzaminowania, oraz wydawania certyfikatów. Jesteśmy przygotowani (zarówno kadrowo, jak i logistycznie) do przeprowadzania walidacji i certyfikacji każdej ilości trenerów personalnych i instruktorów fitness. Nasze materiały, narzędzia i formularze egzaminacyjne zostały opracowane przez zespół profesjonalistów, w tym przez doktorów nauk medycznych. Spełniają wszystkie wymogi oraz standardy potrzebne dla wnioskowanych kwalifikacji.

Celem działania REPs Polska jest dążenie do rozwoju branży fitness w oparciu o jakość, wiedzę, kompetencje i potwierdzone kwalifikacje. Trenerzy, instruktorzy i szkoleniowcy zarejestrowani w REPs Polska to specjaliści z kwalifikacjami potwierdzonymi dyplomami. To ludzie pełni pasji do tego, co robią i w czym są naprawdę dobrzy. Do REPs Polska dołączają wyłącznie osoby, których wiedza została poparta ukończonym szkoleniem oraz egzaminem teoretycznym i praktycznym. Weryfikujemy kwalifikacje, dlatego mamy pewność, że w REPs Polska są trenerzy i instruktorzy, których można obdarzyć zaufaniem, jeśli chodzi o zdrowie, wiedzę i pasję.

Od 10 lat potwierdzamy umiejętności i kwalifikacje ludzi z branży fitness, dzięki czemu osoby chcące zadbać o siebie mają pewność, że podejmują współpracę z profesjonalistą z kierunkowymi kwalifikacjami w szeroko pojętej branży fitness. 

ELIMINUJEMY RYZYKO WSPÓŁPRACY Z TRENERAMI BEZ KOMPETENCJI

Wiemy, że brak unifikacji przepisów sprawdzających kompetencje trenerów i instruktorów sprawia, że na rynku funkcjonują osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji do “pracy z człowiekiem”. Zależy nam, aby maksymalnie ograniczać ryzyko takich sytuacji, dlatego rzetelnie sprawdzamy, weryfikujemy i testujemy umiejętności trenerów. Dążymy to upowszechniania się świadomości, że dobre wykształcenie trenerów i instruktorów to podstawa funkcjonowania branży fitness. Uważamy, że na rynku fitness powinni funkcjonować wyłącznie trenerzy i instruktorzy odpowiednio wykształceni, z umiejętnościami potwierdzonymi egzaminem. 

DZIAŁAMY ZGODNIE Z MIĘDZYNARODOWYMI STANDARDAMI

REPs Polska jest członkiem ICREPs - Międzynarodowej Federacji Zrzeszającej Kraje posiadające Systemy Rejestracji REPs. Wszystkie 27 krajów członkowskich, w tym REPs Polska, spełniają wymogi ICREPs https://icreps.org/ (The International Confederation of Registers for Exercise Professionals).

Dodatkowo, każde z państw aby móc dołączyć do ICREPs, musi przejść proces potwierdzenia przez EOSE https://www.eose.org/ (European Observatoire of Sport and Employment) - międzynarodową organizację działającą na rzecz rozwoju sportu i rekreacji. 

Jesteśmy również członkiem World Active https://www.world-active.com/ globalnej organizacji, która działa na rzecz tworzenia zdrowszego i bardziej aktywnego fizycznie świata. 

Wszystkie powyższe organizacje są instytucjami tzw. non profit i tylko ten rodzaj organizacji może przystąpić do powyższych struktur. 

Zgodnie z głównymi ustaleniami powyższych instytucji zdecydowano, że firmy prywatne nie zapewniają bezstronności w potwierdzaniu uprawnień w branży fitness.

Poniżej znajduje się lista 27 krajów członkowskich ICREPs, które honorują i uznają certyfikat REPs Polska na swoim rynku fitness.  Oznacza to, że każdy trener personalny, trener siłowni, trener medyczny, instruktor fitness, instruktor pilates oraz instruktor zajęć grupowych, posiadający certyfikat REPs Polska, nie musi nostryfikować swoich dyplomów. 

Kraje, które posiadają własne systemy rejestracyjne i są kompatybilne z systemem rejestracji REPs Polska (tzn. uznają nasz system potwierdzania kwalifikacji) to:

 

REPs Polska potwierdza kwalifikacje dla:

  • GROUP FITNESS INSTRUCTOR (Instruktor Zajęć Grupowych) EQF Level 3

  • GYM INSTRUCTOR (Instruktor Siłowni) EQF Level 3

  • PERSONAL TRAINER  (Trener Personalny) EQF Level 4

  • PILATES INSTRUCTOR (Instruktor Pilates) EQF Level 4

  • SPECIALIZED COURSE IN THE FITNESS INDUSTRY (Kursy Specjalistyczne) na poziomie EQF Level 5.

  • MEDICAL PT - MOVEMENT THERAPY TRAINER (Trener Medyczny Terapia Ruchem) EQF Level 5

  • MEDICAL PT - Nutritional Therapy Practitioner (Trener Medyczny Dietetyka) EQF Level 5

  • MEDICAL PT - Mental Health Trainer (Trener Medyczny Psychologia) EQF Level 5

  • TEACHER REPs (Szkoleniowiec REPs) EQF Level 5

  • EXAMINER REPs (Egzaminator REPs)  EQF Level 6

 

Jeżeli chcesz dołączyć do elity branży fitness jako placówka szkoleniowa, wypełnij formularz! 

https://repspolska.pl/rejestr-placowek-akredytowanych

Jeżeli jesteś trenerem lub instruktorem, dołącz do nas! Masz dyplomy z AWF lub ze szkoły fitness, zapisz się, a my uznamy Twoje dyplomy lub skierujemy Cię na egzamin weryfikujący! 

POKAŻ, ŻE MASZ DOŚWIADCZENIE, PASJE I UMIEJĘTNOŚCI. TRENUJ SWOICH PODOPIECZNYCH BEZPIECZNIE I DAJ IM POWODY, ABY MOGLI CI ZAUFAĆ.

Zarejestruj się na naszej stronie - https://repspolska.pl/rejestracja-indywidualnych-trenerow-i-instruktorow