METODYKA TRENINGU UPPER BODY

Informacje

Rodzaj szkolenia Szkolenie praktyczne
Czas nauczania [godziny zegarowe] 7
Koordynator Stachurski Mateusz
Kurs z egzaminem Nie
Url https://www.gsacademy.pl/upper-body/
Wymagania wstępne Brak wymagań wstępnych

Opis szkolenia

Metodyka treningu upper body to szkolenie mające na celu kompleksowe przygotowanie do świadomej pracy treningowej nad partiami mięśniowymi góry ciała. Przygotowane przez naszych specjalistów zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne wskazówki mają oparcie w wieloletnim doświadczeniu trenerskim oraz stażu treningowym, co przekłada się na ogrom wiedzy i metod treningowych.

W treningu siłowym najważniejszym pytaniem nie jest „JAK?”, tylko „DLACZEGO?”. Znając funkcje, budowę i sposób pracy poszczególnych mięśni zawsze będziesz potrafił dobrać odpowiedni ruch i progresje do swojego treningu.

Dlatego na szkoleniu odpowiemy na wszystkie Twoje „Jak i Dlaczego?”.Podczas części teoretycznej szkolenia przeanalizujemy budowę anatomiczną i naturalne funkcje poszczególnych grup mięśniowych zaliczanych do górnej części tułowia. Przedstawimy praktyczne podejście do treningu siłowego z uwzględnieniem najczęściej spotykanych w dzisiejszym społeczeństwie problemów funkcjonalnych organizmu. Poznasz testy pozwalające wykryć zaburzenia motoryczne i ograniczenia aparatu ruchu. Dowiesz się czym są tak często przywoływane mięśnie Core, dlaczego wszędzie się o nich słyszy i jak prawidłowo je wzmacniać. Oczywiście nie wypuścimy Cię ze szkolenia bez przepracowania całej gamy ćwiczeń skierowanych na rozwój górnych partii mięśniowych. Naszym celem jest przygotowanie Cię do samodzielnego treningu, na którym bez obaw będziesz mógł wziąć pełną odpowiedzialność za zaplanowanie i techniczne wykonanie całej jednostki treningowej.

Plan ramowy:
Metodyka treningu upper body
1. Analiza teoretyczna i charakterystyka górnej części tułowia
- anatomia jako fundament rozumienia pracy mięśni

2. Aktywna rozgrzewka:
-mobilizacja
-aktywacja treningowa

3. Testy funkcjonalne

4. Oddychanie przeponowe

5. Core jako baza pod każdą aktywność ruchową

6. Analiza ćwiczeń Upper Body:
- prewencja treningowa
- ćwiczenia bazowe
- ćwiczenia uzupełniające

7. Personalizacja doboru ćwiczeń pod możliwości i cel osoby trenującej

8. Metody treningowe wykorzystywane w treningu górnych części ciała

9. Planowanie treningu Upper Body.

Umiejętności

Kulturystyka

Najbliższe szkolenia

Nazwa Szkolenia Data Szkoleniowiec Cena Miasto Rejestracja
METODYKA TRENINGU UPPER BODY 25.03.2023 Stachurski Mateusz 697 Wrocław REJESTRACJA

GLOBAL SPORT ACADEMY

Global Sport Academy to instytucja szkoleniowa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy chcą pozyskać najlepszą możliwą jakość szkoleń na rynku branży fitness. Kadra szkoleniowa i agendy kursów zostały opracowane w myśl najnowszych standardów i potrzeb rynku.

GSA spełnia wszystkie normatywy prawne do przeprowadzania kursów i szkoleń w świetle aktualnych ustaw i rozporządzeń. Daje to wówczas respektowanie uprawnień na terenie całej Unii Europejskiej. Wydawane przez GSA licencje są zgodne opisem Polskich Ram Kwalifikacji na poziomie czwartym i Europejską Ramą Kwalifikacji EQF4.

Każde z kursów i szkoleń realizowane w Global Sport Academy jest dokładnie analizowane pod kątem najwyższej jakości merytorycznej i praktycznej. W dobie aktualnych trendów nie ma mowy o kompromisach. Wyznaczamy jakość realizowanych działań poprzez dobór najlepszych specjalistów w Polsce z danego segmentu szkoleniowego. Kadrę stanowią wybitne jednostki z dziedzin treningu, medycyny jak i dietetyki. To pasjonaci, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Głównym celem naszych działań jest przekazanie największej możliwej wiedzy praktycznej z danej dziedziny sportu. To ona stanowi fundament pracy z klientem w każdej materii życia zawodowego. Sucha wiedza teoretyczna i monologi wykładowców wykształciły przez lata tysiące Trenerów bez możliwości podjęcia pracy w zawodzie. GSA koncentruje się na jednostce, wprowadzając hospitacje zajęć Trenerskich jak i praktyki zawodowe dla kursantów.

Inspirujemy się najnowszymi trendami wprowadzając na rynek coraz to nowsze szkolenia uzupełniające wiedzę trenerską.

Global Sport Academy to synonim jakości i rzetelnej wiedzy. Szanujemy czas i pieniądze naszych kursantów, dlatego prowadzone przez nas działania dają największe perspektywy pozyskania pracy na rynku.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zespół GSA

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z placówką szkoleniową. W tym celu prosimy o użycie poniższego formularza:

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość